Wzrastają opłaty za brytyjski paszport

0
#41 - Flying by John O'Nolan, (CC BY 2.0)

W chwili obecnej wyrobienie paszportu z dumnym napisem „The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland” kosztuje 72,5 funta. Niestety, już za kilka tygodni kwota ta znacznie wzrośnie.

Osoby, które będą chciały złożyć wniosek po 1 marca br., zapłacą za dokument aż o 12,5 funta więcej niż dotychczas. Wszyscy, którzy zdecydują się na wypełnienie formularza online, zostaną obciążeni niższą kwotą – 3 funtów.

Podwyżki te sprawiają, że statystyczna rodzina – składająca się z dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci – za wyrobienie nowych paszportów zapłaci aż 287 funtów!

Czy jest jakiś sposób, aby obniżyć te koszty? A i owszem… ale tylko dla tych, którym ważność starego paszportu upłynie przed 27 grudnia. W takiej systuacji wymagane jest złożenie wniosku o wydanie nowego dokumentu. Powinniśmy to zrobić w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy.

Do wprowadzanych podwyżek odniosło się Home Office. Nie jest tajemnicą, że ceny wzrastaja w związku z przygotowaniami do nadchodzącego Brexitu. Westminster musi zaciskać pasa. Na podwyżki zdecydował się w związku z tym, że niebawem czeka go duża inwestycja. Poprawa zabezpieczeń na granicach pochłonie rekordowe 100 mln funtów!

(kmk)