Nowe informacje na temat Queensferry Crossing: „Wygląda to poważniej, niż myśleliśmy”

0
Walking Queensferry Crossing by Matthew Jackson, (CC BY 2.0)

Pojawiły się kolejne informacje dotyczące ograniczeń w ruchu na moście, który został oddany do użytku pod koniec sierpnia. O usterkach, które odkryto w strukturze budowli łączącej południe z północą Szkocji, informowaliśmy Was wczoraj.

Dokładniejszy przegląd wykazał, że wskutek niewłaściwej analizy, podczas budowy popełniono szereg błędów. Zignorowanie konieczności dokonania poprawek mogłoby skutkować znacznie większymi szkodami w niedalekiej przyszłości.

Wypowiadając się w szkockim parlamencie, Michelle Rennie powiedziała, że aż do września 2019 roku można spodziewać się wprowadzania częściowych ograniczeń w ruchu na moście.

Przypomnijmy – głównym problemem jest to, że nawierzchnia została osadzona zbyt wysoko w stosunku do dylatacji, a szybko poruszające się samochody mogłyby w krótkim czasie doprowadzić do jej zniszczenia.

Rennie przyznała wprawdzie, że problem był znany jeszcze przed otwarciem mostu w sierpniu, ale dopiero przed dwoma tygodniami opracowano ostateczny kształt jego rozwiązania.

O postępach prowadzenia prac, będziemy Was informować na bieżąco.

Źródło: The Scotsman

(kmk)