Na krańcach Szkocji już są święta! Niezwykły projekt z Ullapool

0
Fot. Twitter/ screenshot

O ile atrakcyjne dekoracje na ulicach dużych miast stanowią dla wszystkich chleb powszedni, o tyle historia z rubieży Szkocji pokazuje, jak buduje się ducha lokalnej społeczności.

W rybackiej wiosce Ullapool mieszka 1500 osób. Szybko zapadającego tu zmroku do niedawna nie rozświetlało nic, prócz oświetlenia z domów. Jednak dzięki staraniom wolontariuszy, w centralnym punkcie wioski pojawiła się niezwykła choinka.

Wysokie na prawie 5 metrów drzewko wykonano przy pomocy akcesoriów do połowu ryb i krewetek. W żmudnym procesie ręcznego składania uczestniczyli mieszkańcy.

Tak powstawało drzewko:

Jak mówi Robert Hicks, który wraz z grupą ochotników poświęcił wiele godzin prywatnego czasu na postawienie drzewka:

Ullapool nigdy wcześniej nie miał świątecznego oświetlenia i postanowiliśmy to zmienić (…) Co roku chcemy dodawać coś nowego, aby „drzewko” było prawdziwą atrakcją dla zwiedzających. Już w ubiegłym roku ludzie z całej Szkocji zjeżdżali się do nas, by to zobaczyć.

Działania społeczności z Ullapool uczą nas, jak ważne jest wspólnotowe działanie i jak wiele światła może przynieść coś, co w innych okolicznościach mogłoby zostać całkowicie niezauważone.

Źródło: The Scotsman

(kmk)