Szkocja: oto lista najlepszych jarmarków świątecznych!

0
christmas joy - tttaaaooo (CC BY-ND 2.0)

Organizowanie jarmarków stanowi jedną z najważniejszych wyspiarskich tradycji świątecznych. Jak to wygląda na północy Wysp? Przyjrzyjmy się zestawieniu najciekawszych jarmarków w Szkocji.

Edynburg

Najsłynniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Szkocji po raz kolejny powraca na East Princes Street Gardens – i to już 17 listopada. Tradycyjnie znajdziemy tu całą masę atrakcji, w tym lodowisko na świeżym powietrzu i krainę Świętego Mikołaja.

Gdzie: George Street, EH2 2PF, Edynburg

Kiedy: od 18 listopada do 6 stycznia. Otwarte od 10:00 do 22:00

Drugi jarmark świąteczny znajdziemy nieopodal – między 17 listopada a 24 grudnia – również na George Street.

Glasgow

Świąteczny targ w Glasgow zostanie otwarty 25 listopada, oferując tradycyjne produkty regionalne z takich krajów jak Francja, Niemcy i Włochy. W tym roku na George Square pojawi się drugi rynek, oferując wiele dodatkowych atrakcji.

Gdzie: St Enoch’s Square, Glasgow

Kiedy: Od 9 listopada do 22 grudnia. Poniedziałek – środa w godzinach 10:00 – 20:00, w czwartki 10:00-21:00, w niedziele 10:00-19:00

Perth

Perth Winter Wonderland w listopadzie i grudniu zamieni ulice miasta w zimową krainę, idealne miejsce na świąteczną zabawę. W tym roku na odwiedzających czekają stoiska w stylu alpejskim i ogrzewany namiot – gdzie można ochłonąć racząc się grzanym winem.

Gdzie: ścisłe centrum miasta

Kiedy: koniec listopada – początek grudnia

Aberdeen

Aberdeen Christmas Village zaprasza od połowy listopada do końca grudnia. W tym roku jarmark organizowany jest po raz trzeci i zapowiadany jako największy z dotychczasowych. Kupimy tu tradycyjne drewniane zabawki, wyroby rękodzielnicze, słodycze oraz niemieckie przysmaki, takie jak Bratwurst czy piwo. Czekają nas parady na Union Street i lodowisko na świeżym powietrzu.

Gdzie: Broad Street, AB10 1AB

Kiedy: 17 listopada – 31 grudnia. Poniedziałek – piątek 12:00-22:00, sobota-niedziela 10:00-22:00

Gdzie jeszcze tej zimy najdziemy jarmarki świąteczne? Sprawdźcie sami POD LINKIEM.

(kmk)