UK: Czy Europejczycy są dyskryminowani?

0

Rządowe raporty dotyczące wzrastającego poziomu dyskryminacji wobec obywateli krajów UE poszukujących pracy na brytyjskim rynku, niepokoją imigrantów.

„The Guardian” donosi, że obcokrajowcy spotykają się z coraz większymi trudnościami podczas poszukiwania pracy. Nick Gibb, minister ds. równości w brytyjskim rządzie, w związku z rosnącą ilością zgłoszeń napływających od imigrantów, którzy czują się dyskryminowani, powiedział:

Biuro ma świadomość istnienia problemu (…) Patrzymy na raporty dotyczące dyskryminacji obywateli UE poszukujących pracy lub chcących dokonać zakupu nieruchomości i usług.

W ostatnim czasie wielokrotnie odnotowywano ogłoszenia o pracę, które określały, że osoby ubiegające się o stanowisko, muszą być obywatelami brytyjskimi. Oferty głoszące, że „kandydat musi mieć prawo do pobytu i pracy w Wielkiej Brytanii oraz ważny paszport brytyjski” jasno wskazują na podejście pracodawców.

Dziennikarze gazety postanowili skontaktować się z wybranymi ogłoszeniodawcami. W odpowiedzi spotykali się z tłumaczeniem, że oferty albo są już nieaktualne, albo że ich brzmienie spowodowane jest niecelowymi błędami popełnianymi podczas formułowania treści.

A jak Wy odbieracie tę sytuację? Czy czujecie wzrost dyskryminacji na Wyspach? Dajcie znać w komentarzach pod tematem na naszym profilu FB.

źródło: The Guardian

(kmk)