Przerażająca zbrodnia w Lancashire: aresztowany po 10 latach

0

Dekadę po zniknięciu 14-letniej Charlene Downes, brytyjska policja aresztowała 51-letniego Brytyjczyka. Jak dowodzi śledztwo, najprawdopodobniej zabił on dziewczynkę, a następnie dopuszczał się szokujących praktyk.

Charlene poszukiwano od dnia jej zaginięcia w Blackpool (Lancashire) w listopadzie 2003 r. Przez lata śledztwa policja nie potrafiła wpaść na trop zaginionej .

W 2007 r. aresztowano Iyada Albattikhi – właściciela budki z kebabem, którego podejrzewano o dokonanie morderstwa oraz jego współpracownika, który miał pomagać w ukryciu ciała dziewczynki. W związku z brakiem dowodów, w 2008 r. mężczyźni zostali uwolnieni, otrzymując 250 tys. funtów odszkodowania z tytułu niesłusznego oskarżenia.

Powtórna analiza materiału z kamery przemysłowej, na którym widać ostatni spacer dziewczynki, pozwoliła policji wpaść na trop pominięty w pierwotnym śledztwie.

51-letniemu Albattikhi nie tylko zarzuca się zamordowanie Charlene, ale podejrzewa o to, że fragmenty jej rozczłonkowanego ciała dodawał do kebabów sprzedawanych w prowadzonym przez siebie punkcie gastronomicznym.

Rozgoryczona zaniedbaniami policji, matka dziewczynki zapowiedziała już złożenie pozwu za nieudolne śledztwo.

źródło: The Independent

(kmk)