Ataki na polskie delikatesy w Anglii

0

W dwóch polskich sklepach w angielskim Stevenage doszło do incydentów, podczas których wandale oblali śmierdzącą substancją półki i podłogi.

Do zdarzeń doszło 18 oraz 23 maja br. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, nieznana osoba umyślnie rozlała w sklepach cuchnącą substancję.

Policja poważnie traktuje wszelkie występki, które mogą mieć związek z wrogością wobec konkretnych grup społecznych (tzw. hate crime)  Jak powiedział Haden Coggins z policji:

Ten rodzaj zachowania absolutnie nie będzie tolerowany w Stevenage. Prowadzimy szereg badań, mających na celu znalezienie sprawców. Jeśli ktoś miałby jakieś informacje, które mogłyby pomóc w dochodzeniu, zachęcamy do jak najszybszego kontaktu.

Policja prosi również o kontakt mężczyznę, którego zobaczyć można na nagraniu CCTV ze sklepu. Funkcjonariusze twierdzą, że jego zeznania mogą przyspieszyć dotarcie do sprawców.

Z wszelkimi informacjami dzwonić można pod nr 101, podając nr identyfikacyjny sprawy: E1 / 17/4199 lub – zupełnie anonimowo – pod nr Crimestoppers – 0800 555 111.

źródło: thecomet.net

(kmk)