Taniej pociągiem z Londynu do Edynburga

0
pociąg, Londyn, Edynburg, Virgin,
pociąg, Londyn, Edynburg, Virgin,

Przewoźnik First Group otrzymał licencję na dogodniejsze dla pasażerów połączenia z Londynu do Edynburga. Skutkiem tego mają być tańsze bilety i wcześniejsze wyjazdy z Londynu.
Przejazd w jedną stronę z Londynu do Edynburga będzie wynosił 25 funtów albo mniej. To dlatego, że na trasie ze stolicy Anglii do Edynburga jeździć będą zwykłe składy firmy FirstGroup. Przewoźnik obiecuje również, że pasażerowie będą mogli wyjechać ze stacji King’s Cross już przed godziną 6:00 tak, aby dojechać do Edynburga jeszcze przed 10:00 rano.
Uzyskanie licencji na przewóz podróżnych z Londynu do Edynburga jest następstwem otrzymania przez First Group zielonego światła od regulatora połączeń kolejowych The Office of Rail and Road (ORR).
Zgodnie z dziesięcioletnią licencją FirstGroup może konkurować z obecnym monopolistą kolejowym na tej popularnej trasie kolejowej firmą Virgin Coast East Trains.

Od 2021 roku pociągi First Group z Londynu do Edynburga będą kursować pięć razy w ciągu dnia. Składy zatrzymywać się będą na stacjach: Stevenage, Newcastle i Morpeth.
Jeszcze na początku tego roku brytyjski minister transportu obiecał, że zredukowany zostanie czas dojazdu pociągiem między Szkocją a Anglią.
Onet.pl