Polish Professionals Forum (PPF)- Polski Profesjonalizm

0
Polish Professionals Forum, PPF, Polski Profesjonalizm, pomoc, polacy w uk,
Polish Professionals Forum, PPF, Polski Profesjonalizm, pomoc, polacy w uk,

Polish Professionals Forum (PPF) z siedzibą w Edynburgu, to organizacja skupiająca polskich profesjonalistów pracujących w Wielkiej Brytanii. Naszym głównym celem jest rozwój osobisty i zawodowy Polonii oraz wspólna wymiana doświadczeń. Istotą naszej działalności jest również promocja dobrego wizerunku Polaków w Wielkiej Brytanii i w Europie, oraz reprezentowanie ich interesów.
Na terenie Wielkiej Brytanii mieszka obecnie wielu Polaków z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym, którego nabyli w ojczyźnie. Niestety, zdarza się, że gro z tych osób nie zawsze jest w stanie znaleźć zatrudnienie w swojej profesji, bądź też na tym samym stanowisku, które piastowali niegdyś w Polsce. Często jest to związane z wymogiem nowych kwalifikacji na Wyspach, barierą językową, lub też zwyczajnie brakiem wiary w swoje możliwości w innym kraju.
Dlatego też, u podłoża działalności PPF’u leży idea, aby pomagać wszystkim tym, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej w Wielkiej Brytanii. Cel ten jest realizowany poprzez organizowanie rożnego typu wydarzeń, warsztatów, spotkań. Skutkiem tych działań jest dostarczenie uczestnikom niezbędnych narzędzi, aby mogli pokonać różne trudności, które związane są z kontynuacją bądź rozpoczęciem kariery w innym kraju. Duże znaczeni w tym procesie ma poznawanie ludzi, którzy te drogę mają już za sobą, i mogą służyć swoim doświadczeniem i radą. W kontekście kariery zawodowej oraz rozwoju osobistego jest to niezwykle cenne i motywujące, dodaje wymaganej pewności siebie aby móc realizować ambitne plany zawodowe.
Polish Professionals Forum powstało we wrześniu 2012 roku. Po czym, w kwietniu 2013 zostało zarejestrowane w Companies House w Edynburgu jako organizacja non – profit. Oznacza to, iż wszelkiego rodzaju dochód PPF’u jest inwestowany w organizację, albo przekazywany w imieniu PPF innym organizacjom charytatywnym. Cały zarząd PPF oraz wszyscy wolontariusze ofiarowują swój wolny czas czysto charytatywnie, jednakże tym samym wzbogacają swoje doświadczenie zawodowe i moją możliwość poznawania wielu interesujących osób.
Członkiem PPF może zostać każdy profesjonalista polskiego pochodzenia mieszkający i pracujący w państwach europejskich. Członkami mogą zostać zarówno osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym, jak i te, które właśnie wchodzą na ścieżkę kariery zawodowej, lub które planują karierę zawodową w przyszłości, jak na przykład polscy studenci na uniwersytetach europejskich. Generalnie określenie profesjonalisty odnosi się do zawodów, które wymagają długotrwałego przygotowania, zazwyczaj poprzez konieczność odbycia studiów wyższych, a także często stażu zawodowego np. lekarzy, prawników, księgowych itp.
Wielu naszych członków, to osoby z bogatym doświadczeniem i dużą praktyką zawodową, które chętnie dzielą się swoją wiedzą. Reprezentują rożne zawody i branże. Są wśród nas przedstawicielki świata biznesu, kultury, instytucji naukowych, a także organizacji społecznych. Chcemy wspierać aktywnych zawodowo Polaków tworząc platformę wymiany wiedzy, doświadczeń, a przez to wspierać rozwój osobisty i zawodowy Polonii w UK.
Częścią składową PPF jest również organizacja spotkań z serii Globetrotter, oraz warsztatów psychologicznych. Dla naszych członków to doskonała okazja do spotkania ciekawych podróżników, pasjonatów i fachowców w wielu dziedzinach. Staramy się także rożnego rodzaju hobby (Hobby Clubs), min. golf, tenis, jazda konna.
Regularnie organizujemy spotkania „networkingowe” : raz w miesiącu PPF Friday After Work oraz PPF Mums and Dads Networking, a co 3 miesiące niezwykle popularne wspólne wyjście do restauracji z serii PPF Dine Out.
Naszą inicjatywę wspiera Konsul RP w Edynburgu oraz Chartered Banker Institute i wiele innych organizacji, z którymi współpracujemy.
Niezwykle istotną dla nas kwestią jest wspieranie innych organizacji charytatywnych.
Dumą napawa fakt, iż nasi członkowie wzięli udział min. w wyprawie do Everest Base Camp, przeszli 85km w 24 godziny podczas Caledonian Challenge na West Highland Way, pokonali na rowerze trasę z Londynu do Edynburga w 5 dni dla Sport Relief, czy też wspierali pro bono Tybetańska Społeczność w Indiach oraz Wojtek Memorial Trust.  W sumie udało nam się ofiarować ponad 7 tysięcy funtów na działalność charytatywną.
Ponad to cieszymy się, iż nasza działalność została doceniona kilkoma wyróżnieniami, miedzy innymi tytułem Wybitnego Polaka oraz Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet w 2014 roku.
Dlatego też, obecnie inaugurujemy nowy projekt pod tytułem Successful Migration Stories, który będziemy realizowany w 2016 roku.
Będzie to multimedialny projekt w formie wywiadów, opowiadający o różnych drogach, które musieli pokonać nasi rodacy, aby osiągnąć sukces na Wyspach, początkowo głównie w Szkocji. Projektowi będzie towarzyszyć cykl warsztatów z coachem oraz panele dyskusyjne z aktywnymi przedstawicielami różnych środowisk, min. biznesu, kultury i nauki.
Jak wiadomo nie od dziś; sukces nie jedno ma imię i dla różnych osób oznacza coś zupełnie innego. Definicja sukcesu, którą my się kierujemy, to historie osób, które mogą być dla nas wszystkich inspiracją i przykładem.
Poczynania PPF można na bieżąco śledzić na naszych portalach społecznościowych: Facebook, LinkedIn, Twitter. Tam również zamieszczamy aktualne informacje o nowych wydarzeniach i warsztatach, z minimum miesięcznym wyprzedzeniem. Więcej informacji na temat członkostwa będzie można zdobyć na naszej nowej stronie internetowej (www.polproforum.eu), czynnej od kwietnia b.r. Zachęcamy również do kontaktu droga e-mailowa: info@polproforum.eu