MEZOTERAPIA IGŁOWA – REGENERACJA SKÓRY

0
Mezoterapia, regeneracja skóry, nakuwanie igłą, kwas hialuronowy, rewitalizacja skóry,
Mezoterapia, regeneracja skóry, nakuwanie igłą, kwas hialuronowy, rewitalizacja skóry,

W poprzednim artykule staraliśmy się przybliżyć wszystkim paniom tajniki niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Kolejnym z serii upiększających i odmładzających cudów nowoczesnej kosmetologii jest mezoterapia. Jeśli chcecie nieco zwolnic bieg czasu, a przede wszystkim zadbać o swoją skórę, zapraszam do lektury poniższego tekstu.

Mezoterapia igłowa pozwala na głęboką regenerację skóry, przywracając jej piękny i zdrowy wygląd poprzez głębokie nawilżenie. Zabieg stosuje się w celu rewitalizacji, odbudowy i odżywienia skóry twarzy i ciała.

Jak działa mezoterapia igłowa?
Mezoterapia to innowacyjny zabieg polegający na wstrzykiwaniu małych dawek kwasu hialuronowego lub specjalnego kompleksu polirewitalizującego. Dawkę o niewielkiej objętości wstrzykuje się w problematyczne miejsce, co pobudza wewnętrzne procesy odmładzania skóry. Substancje odżywcze zawarte w preparacie rewitalizują skórę, stymulując ją do naturalnej regeneracji.
Na jakie obszary jest polecana?
Mezoterapię igłową można stosować na całej twarzy, szyi, dekolcie, głowie, jak również na całym ciele — w miejscach gdzie skóra utraciła swoją wiotkość i elastyczność.

Jak wygląda zabieg?
Mieszanka substancji leczniczych, regenerujących i nawilżających dobierana jest pod kątem indywidualnych potrzeb skóry. Za pomocą iniekcji preparat zostaje podany śródskórnie w obszary twarzy czy ciała, a w miejscu podania preparatu czuć lekkie ukłucia. Przed zabiegiem nakłada się zatem krem znieczulający. Zabieg trwa od trzydziestu minut do godziny, w zależności od wielkości obszaru mezoterapii.

Zalecenia pozabiegowe
Po ukończeniu zabiegu lekarz nakłada na twarz krem z filtrem UV. Po mezoterapii nie należy korzystać z sauny i solarium oraz wykonywać makijażu w dniu zabiegu. Mezoterapia jest bezpieczna, ale ślady po wkuciu igieł utrzymują się od dwóch do trzech dni po zabiegu. Po kilku dniach skóra powraca do naturalnego wyglądu.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu i jak często należy powtarzać procedurę?
Pierwsze efekty widać po wykonaniu serii zabiegów powtarzanych na przestrzeni dwóch do czterech tygodni co najmniej trzykrotnie. W ciągu pierwszego roku zabieg dla podtrzymania efektów powinien być wykonywany raz na parę miesięcy.
Skutki uboczne?
Mezoterapia igłowa jest bezpiecznym zabiegiem, natomiast efekty występujące bezpośrednio po zabiegu to czasami delikatna bolesność, zaczerwienie i obrzęk w miejscu podania preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania mezoterapii?
Zabieg nie może być wykonywany w przypadku alergii, cukrzycy, stanów ropnych i zapalnych skóry, opryszczki, jak i u kobiet w ciąży i osób źle tolerujących iniekcje.

Czy mezoterapia igłowa jest propozycją dla Ciebie?
Mezoterapia igłowa jest metodą znaną i stosowaną na świecie od wielu lat. To metoda naturalna, niechirurgiczna i skuteczna. Jeżeli Twoim problemem jest wiotka, pozbawiona elastyczności skóra, to zabieg mezoterapii jest dla Ciebie idealny. Mezoterapia igłowa dostarczy Twojej skórze substancji odżywczych i pobudzi naturalne procesy regeneracyjne.

DERMAPEN – frakcyjne mikro-nakłuwanie skóry

Jak działa DERMAPEN ?
Mechanizm techniki mikronakłuć jest niezwykle prosty: nakłuwając skórę powodujemy mikrouraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki temu stymuluje jej odnowę biologiczną w sposób naturalny. Dochodzi do tzw. remodelingu – przebudowy naprawczej, dzięki której skóra staje się prawidłowo pogrubiona, zagęszczona, napięta, elastyczna i nawilżona.

Na jakie obszary jest polecany?
Zabiegi z użyciem DERMAPENU można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach oraz skórze głowy.
Wskazania
DERMAPEN jest pierwszą linią walki z oznakami fotostarzenia, wiotką skórą pozbawioną witalności, skórą skłonną do trądziku i bliznami potrądzikowymi. Pomoże też w walce z rozstępami, łysieniem i przebarwieniami, nawet na najtrudniej dostępnych obszarach (okolicach oczu czy ust).
Działanie
DERMAPEN zapewnia stymulację fibroblastów dzięki systemowi pulsujących igieł, które ułatwiają dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.
Jak wygląda zabieg
Skórę znieczula się kremem Emla, następnie dokładnie dezynfekuje. Urządzenie pozwala na precyzyjne dobranie głębokości wkłuć w zależności od okolicy i grubości skóry. Można wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0.25 do 2.5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonuje się kilka pasaży po to, aby jak najdokładniej pokryć leczoną powierzchnię. W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaróżowienie skóry, z możliwością bardzo drobnych wybroczyn.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent będzie odczuwać gorąco i lekkie pieczenie. Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym, a po kilku dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.

Bezpieczeństwo
Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. Igły są sterylne i jednorazowe, co zapewnia ochronę przed infekcjami.

Zabiegi dostępne w gabinecie Dr. Sudomir
Botox
Leczenie nad potliwości za pomocą botoksu
Wolumetria twarzy
Powiększanie / korekcja ust kwasem hialuronowym
Korekcja blizn
Mezoterapia igłowa
Dermapen- mikroneedling – terapia indukująca produkcję kolagenu