W lipcu papież Franciszek odwiedzi Polskę

0
głowa kościoła, pope, papież, franciszek, Polska, lipiec, wizyta, Wawel, andrzej duda,
głowa kościoła, pope, papież, franciszek, Polska, lipiec, wizyta, Wawel, andrzej duda,

Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, z tej też okazji papież Franciszek odwiedzi Polskę w dniach od 27 do 31 lipca. Wiadomo już, że w trakcie swojej wizyty papież spotka się w Krakowie z prezydentem Andrzejem Dudą, odwiedzi również Częstochowę i Auschwitz-Birkenau. Głowa Kościoła nie zawita niestety do Warszawy, o co zabiegali polscy biskupi.

Watykan nie ogłosił jeszcze oficjalnego programu podróży papieża. Wstępny program podano na sobotnich konferencjach prasowych w Warszawie i w Krakowie.

Wynika z niego, że jeszcze pierwszego dnia wizyty Franciszek spotka się na Wawelu z Andrzejem Dudą, a dzień później odprawi na Jasnej Górze mszę z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

To będzie pierwsza wizyta Franciszka w naszym kraju. Dojdzie do niej 10 lat po wizycie Benedykta XVI. W Warszawie komunikat o planowanej wizycie Franciszka w Polsce odczytał nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. W konferencji uczestniczyła także szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska i szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. “Jesteśmy szczęśliwi i zaszczyceni, że Ojciec Święty przybędzie do Polski, żeby razem świętować z młodymi” – powiedział Migliore.   W Krakowie program wizyty prezentował kard. Dziwisz i koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp Damian Muskus. “Chcę podkreślić, że jest to wstępna, robocza wersja programu, który jest potrzebny organizatorom, aby przygotować i zabezpieczyć miejsca, drogi przejazdu, główne uroczystości i spotkania. Ostateczna wersja programu zostanie zatwierdzona i opublikowana przez Stolicę Apostolską w połowie czerwca” – zastrzegł kard. Dziwisz.