Czy można cofnąć czas?

0
zabiegi medyczne, botoks, uroda, cofanie czasu, kobiety, botox,
zabiegi medyczne, botoks, uroda, cofanie czasu, kobiety, botox,

Zapewne nie jedna z Was, kobiet po 30-tce zaczyna zauważać na swojej twarzy skutki upływającego czasu. Elastyczność skóry znacznie się zmniejsza, pojawiają się zmarszczki, które w naszej świadomości urastają do rangi kryzysu światowego, a na dodatek z okładek kolorowych czasopism patrzą na nas 50-letnie piękności, których buźka wygląda o 20 lat młodziej.

Nic więc dziwnego, że łapiemy doła i zaczynamy zastanawiać się , czy jest metoda, aby wskazówki zegara nieco cofnąć.

W obecnym świecie medycyny estetycznej i kosmetologii nie stanowi to już problemu.

W Szkocji specjalistów od medycyny estetycznej nie ma zbyt wielu, dlatego postanowiliśmy przybliżyć wielu Paniom w tzw. średnim wieku możliwości medycyny estetycznej za sprawą Pani Dr Jolanty Sudomir, która zajmuje się cofaniem czasu na twarzach swoich pacjentek.

Zmarszczki powstają na skutek utraty elastyczności włókien kolagenowych, co prowadzi do widocznych oznak starzenia się skóry.

Zabiegi stosowane w medycynie estetycznej “zamrażają “ lub wypełniają zmarszczki, oraz stymulują produkcję kolagenu.

ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

BOTOKS – TOKSYNA BOTULINOWA

Botoks, to oczyszczona toksyna botulinowa typ A, którą ostrzykuje się zmarszczki mimiczne.

Toksyna botulinowa typu A zapobiega skurczom mięśni twarzy, do których jest wstrzykiwana jednocześnie blokując przechodzenie do nich bodźców z nerwów. W ten sposób przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry, a w efekcie sprzyja jej wygładzeniu. Efektem zabiegu jest czasowa likwidacja zmarszczek mimicznych, oraz zapobieganie pogłębiania się zmarszczek. Preparaty ją zawierające mają wiele zastosowań medycznych, najczęściej jednak wykorzystywane są, by przywrócić twarzy młody i pogodny wygląd.

Działanie Botoksu

Podczas zabiegu wprowadza się Botoks w okolice zmarszczek mimicznych. Powoduje to zmniejszenie skurczu mięśni, gdyż preparat działa na komórki nerwowe. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. W czasie działania preparatu skóra wygląda świeżo i naturalnie, a mięśnie twarzy odpoczywają.

Na jakie obszary twarzy jest polecany?

Botox zalecany jest do korekcji zmarszczek mimicznych twarz tj: kurze łapki, zmarszczki palacza,zmarszczki na czole, bruzdy między brwiami

tzw. „lwia zmarszczka”, podniesienie opadających powiek, uniesienie opadniętych kącików ust .Zabieg ostrzykiwania Botoksem łagodzi bruzdy na dekolcie i szyi, oraz koryguje linię żuchwy wyszczuplając ją.

Botox stosuje się również w leczeniu nad potliwości.

Preparatem ostrzykuje się pachy, lub miejsca,w których występuje nadmierna potliwość. W efekcie hamuje się działanie nerwów połączonych z gruczołami wydzielania zewnętrznego skutkiem czego nie wydziela się pot.

Przebieg zabiegu

Po przeprowadzeniu wywiadu układa się plan zabiegu dostosowany indywidualnie do potrzeb Twojej twarzy. Po dobraniu odpowiedniej dawki, Botox wstrzykiwany jest w wyznaczone wcześniej miejsca śródskórnie za pomocą cienkiej igły. Procedura zabiegu jest szybka i prosta. Zabieg trwa od kilkunastu minut do pół godziny, i praktycznie nie zostawia śladów, może być zatem wykonany w przerwie na lunch.

Zabieg nie jest bolesny. W miejscu podania preparatu czuć lekkie ukłucia.

Osobom bardzo wrażliwym przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający . Po upływie 3-6 miesięcy Botox się dezaktywuje i wraca przewodnictwo nerwowo-mięśniowe.

Zabieg jest bezpieczny i nie pozostawia śladów. Zdarza się zaczerwienie, które ustępuje po około godzinie. Przez kilka godzin od podania preparatu nie należy się schylać i kłaść. Należy pamiętać, że przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień, czy zabiegów laserowych, korzystania z solarium oraz sauny. Osłabią i skrócą one czas działania preparatu.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?

W zależności od wieku, stanu skóry i okolic podania preparatu pożądany efekt uzyskuje się w ciągu trzech do dziesięciu dni po zabiegu.

Zabieg dobrze jest powtarzać, gdyż czas działania oraz odstępy między kolejnymi zabiegami wydłużają się. Po upływie czasu działania preparatu zmarszczki nie są już tak głębokie jak przed zabiegiem, lecz w miarę upływu czasu pogłębiają się zgodnie z naturalnym procesem starzenia się.

Jeśli palisz papierosy, lub często chodzisz do sauny lub solarium, skracasz czas działania botoxu!

Przeciwwskazania do stosowania Botoksu

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu z użyciem Botoksu są: ciąża, stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).

Botoks jest substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca toksynę botulinową typu A należy do najbezpieczniejszych w wachlarzu zabiegów,jakie daje nam medycyna estetyczna. Działa wyłącznie czasowo,.Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie. Nie obawiaj się utraty mimiki i nieruchomej „maski”, doświadczony lekarz, zaspokoi oczekiwania zarówno tych, dla których naturalny wygląd jest priorytetem, jak i tych którzy wolą “frozen look “ , czyli efekt „zamrożonej twarzy”.

WYPEŁNIACZE ZMARSZCZEK

KWAS HIALURONOWY – ZABIEG WOLUMETRII TWARZY I INNE ZASTOSOWANIA WYPELNIACZA

Na czym polegają zabiegi wolumetrii twarzy?

Wolumetria, to metoda polegająca na korekcji objętości tkanek miękkich twarzy celem uzyskania efektu odmłodzenia wyglądu.

Zabiegi wolumetryczne skutecznie przywracają utraconą objętość i kontury, dzięki czemu zapewniają młody i świeży wygląd twarzy i szyi.Działanie wypełniaczy

Wypełniacze zmarszczek stworzone są na bazie kwasu hialuronowego, substancji, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, lecz jej stężenie wraz z wiekiem maleje. Preparaty zawierające kwas hialuronowy, to substancje o długotrwałym działaniu, wstrzyknięte w miejsce wymagające modelowania nadają twarzy młodszy wygląd.Na jakie obszary twarzy stosuje się kwas hialuronowy?

Zabiegi wolumetrii znajdują zastosowanie w: uwydatnianiu kości policzkowych, redukcji zagłębień podoczodołowych, modelowaniu policzków,okolic skroni i modelowaniu okolicy kąta żuchwy. Zabiegi z użyciem wypełniaczy przywracają naturalny młody wygląd poprzez nadanie objętości w okolicach, w których wyraźnie widać zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Dzięki wprowadzeniu wypełnień w różnych miejscach uzyskuje się kompleksowe modelowanie twarzy.

Przebieg zabiegu

Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu układa plan zabiegu dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Następnie w wyznaczone wcześniej miejsca podany zostaje wypełniacz. Preparaty podawane są bardzo cienkimi igłami. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa lekkie ukłucia i rozpieranie. Zabieg jednak nie jest szczególnie bolesny, gdyż większość preparatów zawiera środek znieczulający, a dodatkowo przed zabiegiem stosuje się znieczulenie w postaci kremu, który nakłada się w miejsca wstrzyknięć. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki, lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast, choć na pełen efekt zabiegu powinniśmy zaczekać około 2 tygodni.

Zalecenia pozabiegowe

W celu uniknięcia ewentualnego rozszerzania i pękania naczynek, w przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po, należy unikać spożywania alkoholu, Warto także pamiętać o unikaniu aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko.
Jak często należy powtarzać zabieg?

Przy zastosowaniu preparatów z kwasem hialuronowym efekty wypełnienia utrzymują się od 6-9 miesięcy do półtora roku, w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Przy powtarzaniu zabiegu potrzeba znacznie mniejszej ilości preparatu.
Skutki uboczne

Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, oraz lekkie i niewielkie zasinienia. Znikają one zwykle w przeciągu pierwszych kilku dni po zabiegu.Przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego

Uczulenie na substancję czynna tj. kwas hialuronowy, wszelkie stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i okres karmienia piersią.Zabiegi wolumetryczne nadają skórze gładkość oraz modelują kości policzkowe. Dzięki nim osiąga się efekt delikatnego liftingu. Wypełniacze są bezpieczne, a substancje wykorzystywane do zabiegów są pozyskiwane syntetycznie, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo uczulenia. Zabiegi wykonana przez doświadczonego lekarza nadadzą Ci wypoczętą i zregenerowaną twarz wyglądającą znacznie młodziej.

Powiększanie/korekta ust

W moim gabinecie zabieg powiększania ust jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym.

Stosuje pełne znieczulenie dentystyczne, dzięki czemu pacjent jest zrelaksowany podczas całego procesu.

Efekt powiększenia ust widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, trzeba jednak pamiętać, że ze względu na znaczne ukrwienie ust, obrzęk po podaniu kwasu hialuronowego utrzymuje się do 1-2 tygodni.

Cennik

BOTOX- cena zależna jest od okolicy, jedna okolica to np. kurze łapki czy zmarszczki pionowe czoła czy zmarszczki poziome czoła

– jedna okolica £140-160

– dwie okolice £200-220

– trzy okolice £240

– zmarszczki szyi £300

– nadmierna potliwosc £400

Wypełniacze zmarszczek cena zależna jest od gęstości preparatu i okolicy twarzy –

kwas hialuronowy: 1 strzykawka ( 0.5ml)- £150 a każda następna £130 ,

kwas hialuronowy do głębszych zmarszczek i woumetrii – 1 strzykawka (1 ml) £200 i każda następna £180

Powiększenie/ korekcja ust -od £150 do £280

Mezoterapia £160 jeden zabieg, zalecana seria trzech zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych

Bezpłatna konsultacja i plan zabiegów

O mnie ( do ramki)

Ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi w 1995. Przez kilka lat pracowałam w szpitalu, następnie zrobiłam specjalizację z chorób wewnętrznych i rozpoczęłam pracę w podstawowej opiece medycznej. Od 1999 roku prowadziłam prywatną praktykę lekarską, a od 2000 roku niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. W międzyczasie zrobiłam kolejną specjalizację otrzymując tytuł lekarza specjalisty medycyny rodzinnej.

Medycyną estetyczną zajmuje się od 9 lat, i to ona stała się moją pasją.

Przywracanie uśmiechu na twarzy moich pacjentów, i ich zadowolenie ze swojego wyglądu daje mi wiele satysfakcji .

Ukończyłam liczne szkolenia i staże w tym zakresie.

Nieustannie śledzę nowinki, a co za tym idzie kontynuuje doskonalenie własnych umiejętności wprowadzając nowości do mojej codziennej praktyki.

Uczestniczę również w międzynarodowych kongresach i sympozjach lekarskich.

Zabiegi wykonuje w mojej Przychodni,gdzie na co dzień pracuję jako lekarz rodzinny.

Drs Connaughton & Sudomir

Bridgeton Health Centre

201 Abercromby Street

Glasgow

G40 2DA Glasgow

Tel. 0141 556 35 04 lub 0141 550 38 22

oraz w gabinecie dentystycznym Dr Jamala Mabruka

Wishaw Dental Clinic

43 Main Street

Wishaw

ML 2 7AF

Tel 0169 837 40 45

COFNIJ CZAS i skorzystaj z dorobku, jaki oferuje medycyna estetyczna. Dzięki innowacyjnym zabiegom możesz odzyskać zdrowy i młody wygląd.