Ogłoszenie z dyskryminacją w tle

0
brexit, 23 czerwca, ue, uk,
brexit, 23 czerwca, ue, uk,

Z danych Krajowego Biura Statystycznego (ONS) wynika, że w Wielkiej Brytanii od drugiego kwartału 2015 roku pracuje o 250 tys. więcej obywateli z innych krajów UE. W tym samym czasie liczba zatrudnionych wśród Brytyjczyków wzrosła o 84 tys., co oznacza, że 75 proc. nowych miejsc pracy powędrowało do mieszkających na Wyspach unijnych imigrantów. Dlatego też brytyjscy pracodawcy poszukujący taniej siły roboczej z krajów Europy Wschodniej coraz częściej obchodzą przepisy o dyskryminacji, zamieszczając w swoich ogłoszeniach wymóg znajomości takich języków obcych jak polski, rumuński czy bułgarski – informuje portal londynek.net.

Dziesiątki ogłoszeń o pracy, nawet tych zamieszczanych na oficjalnych stronach rządowych, budzi wątpliwości co do swojego statusu prawnego i może zostać uznane za dyskryminujące wobec brytyjskich obywateli – uważa portal Breitbart.com. Powodem jest uwzględnianie w opisie stanowiska konieczności posługiwania się językiem polskim, rumuńskim, węgierskim, rosyjskim lub bułgarskim. Wymóg taki pojawia się najczęściej, gdy poszukiwane są osoby do pracy w charakterze sprzątaczy, malarzy pokojowych, ochroniarzy i agentów nieruchomości.

Partie polityczne, wzywające do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, alarmują, że “coraz mniej jest pracy dla brytyjskich obywateli” i dodają, że jedynym rozwiązaniem tego problemu jest właśnie wyjście z Unii.

Źródło;onet.pl