PODKŁAD- nasza druga skóra

0
Podkład, czyli podstawa każdego makijażu. Ujednolica, wygładza i odświeża skórę. Dobrze dobrany sprawi wrażenie nieskazitelnej, naturalnej i zadbanej cery. Stopi się idealnie z naszym naturalnym odcieniem skóry.
Ale czym tak naprawdę kierujemy się przy zakupie podkładu? Kolorem, odcieniem, konsystencją, stopniem krycia, rodzajem skóry, czy tez ulubioną marką,a może poleceniem przyjaciółki ?

Dziś chciałabym przybliżyć Wam rodzaje podkładów dostępnych na rynku abyście przy ich wyborze kierowały się właściwymi wytycznymi.

KOLORYZUJĄCE KREMY NAWILŻAJĄCE:

Dają bardzo naturalny efekt. Łączą składniki pielęgnacyjne z kolorem. Preferowane dla skóry suchej i normalnej.

KREMY:

BB (Beaty balm) upiększa: połączenie kremu z podkładem. Nawilża, wyrównuje  koloryt, tuszuje nieznaczne mankamenty cery, posiada filtr SPF. Doskonały na upalne dni.

CC (Colour & Correct) koryguje, zawiera mieszankę korektora, podkładu i składników pielęgnacyjnych. Przeznaczony głownie do cery problematycznej, trądzikowej , tłustej czy też naczynkowej.

DD (Dynamic Do-all) odmładza: jest to również kombinacja kremu CC wzbogacona o właściwości przeciw zmarszczkowe i rozświetlające. Przeznaczona dla skóry dojrzałej.

EE (Elemental Emulsion): oprócz wszystkich powyższych właściwości ma jednocześnie mocniej nawilżać i zmatowić naszą skórę. Ma również przeciwdziałać wolnym rodnikom jak i zanieczyszczeniom środowiska, które niekorzystnie wpływają na skórę w ciągu dnia.

PODKŁAD W PŁYNIE:

Jest przeznaczony do cery normalnej i suchej. Ma za zadanie nawilżać , wyrównywać koloryt i wygładzać. Za jego pomocą można z powodzeniem pokryć niedoskonałości skóry.

PODKŁAD W FORMIE MUSU:

Stworzony z myślą o kobietach posiadających cerę mieszaną lub problematyczną, gdyż zapewnia nawilżenie obszaru potrzebującego nawilżenia, jednocześnie pochłaniając sebum w strefie T. Posiada średnie lub mocne krycie.

PODKŁAD W SZTYFCIE:

Przeznaczony przede wszystkim do makijażu fotograficznego. Sprawdzi się świetnie w przypadkach każdego typu cery oprócz tłustej. Świetnie maskuje niedoskonałości. Krycie od średniego do pełnego.

PUDER MINERALNY:

Odpowiedni dla cery tłustej i bardzo tłustej. Absorbuje intensywne wydzielanie przez skórę sebum, przeciwdziałając jej świeceniu. Należy jedynie pamiętać, bu przy wyborze koloru wybrać ton lub dwa jaśniejszy odcień, gdyż kolor pod wpływem sebum ciemnieje.

PŁYNNY PODKŁAD BEZTŁUSZCZOWY (OIL FREE):

Nadaje się do skóry tłustej, ale może również być stosowany latem przy cerze mieszanej. Wygładza skórę absorbując nadmiar wydzielanego sebum. Poziom krycia od lekkiego do średniego.

PODKŁAD W KREMIE OIL FREE:

Kombinacja dla cery normalnej i tłustej. Idealnie nadaje się do zakrywania rozszerzonych porów lub zmian trądzikowych. Pochłania nadmiar sebum. Krycie silne.

BEZTŁUSZCZOWY PUDER W KOMPAKCIE:

Polecany dla właścicielek skóry tłustej. Posiada podręczne opakowanie, dzięki czemu sprawdza się świetnie do poprawek w ciągu dnia. Zapewnia średnie lub mocne krycie.

NAWILŻAJĄCY KOMPAKT:

Stworzony dla skóry suchej lub bardzo suchej. Poza średnim lub mocnym kryciem, doskonale nawilża skórę w ciągu dnia.

KAMUFLAŻE:

Są to kosmetyki przeznaczony do zadań specjalnych. Odpowiednio nałożony zamaskuje wszystko, to co chcesz ukryć przed światem. Rozszerzone naczynka, piegi, opuchliznę, blizny, trądzik, naczyniaki, ślady pooperacyjne, bielactwo, nieprzespana noc, a nawet tatuaże. Należy jednak używać go rozsądnie, w minimalnych ilościach aby uniknąć efektu maski.

JAK APLIKOWAĆ PODKŁAD ?

Pamiętajmy aby aplikować podkład zawsze od środka twarzy kierując się do zewnętrznej jej części w myśl zasady im bliżej linii włosów, tym mniej produktu. Ten trik spowoduje że makijaż będzie wyglądał bardziej naturalnie i nie będzie się odcinał przy skórze głowy.
Jeśli chodzi zaś o budowanie krycia, to zawsze dajmy 1-2 minuty naszej skórze, by stopiła  się z podkładem, dopiero po tym czasie nałóżmy następną warstwę. Makijaż będzie wówczas bardziej naturalny i trwały.
Teraz, gdy już znacie wszystkie możliwe podkłady i kremy koloryzujące dostępne na rynku, możecie podjąć właściwy wybór. Większość z nas używa podkładu codziennie, warto więc w niego zainwestować i dobrać do naszych indywidualnych potrzeb.

Autor: Katarzyna Kosińska