Ruszyła strona dla Polaków uruchomiona przez szkocką policję

0

Polacy mieszkający w Szkocji nadal zmagają się z barierą językową, która ujawnia się szczególnie podczas załatwiania różnego rodzaju spraw urzędowych, także tych wymagających interwencji policji.

Dlatego też, z inicjatywy House’a oraz polskiego konsula w Edynburgu, Dariusza Adlera szkocka policja uruchomiła na Facebooku fanpage w języku polskim. Na profilu “Szkocka policja” są zamieszczane wiadomości i apele skierowane do naszych rodaków. Poza tym, na fanpage’u można przeczytać o kampaniach organizowanych przez policję, rekrutacjach itp.

Już widać dużą popularność takiej inicjatywy wśród polskiej społeczności, a sami policjanci mają nadzieje, że dzięki temu, współpraca z Polonią będzie bardziej owocna, i w znaczący sposób przełoży się na powodzenie w prowadzonych dochodzeniach, czy w poszukiwaniu osób zaginionych.

Polska społeczność w Szkocji staje się coraz większa, dlatego ważne jest, żeby móc skontaktować się z jej członkami za pomocą wszelkich możliwych środków przekazu” – wyjaśnił jeden z funkcjonariuszy Stephen House.

https://www.facebook.com/pages/Szkocka-Policja/873075406092980?fref=ts