Ranking FIFA: spory awans Polski, Szkocja zostaje z tyłu

0
Fot. http://www.eveningexpress.co.uk

Polscy kibice piłki nożnej mieli przez ostatnie lata wiele okazji do smutku. Nasi piłkarze nie tylko nie dawali sobie rady z niektórymi cenionymi rywalami, ale też zaskakująco przegrywali z (teoretycznie) dużo słabszymi reprezentacjami. Przegrana ze Słowacją w 2008 roku, remis z Irakiem rok później, czy aż 6 bramkowa przegrana z Hiszpanią, to tylko niektóre przykłady.

Tym bardziej cieszy fakt, że obecnie mocno awansowaliśmy na liście najlepszych drużyn na świecie, którą przygotowuje organizacja FIFA. Jak donosi serwis polskieradio.pl, nasza drużyna skoczyła z miejsca 40. na … 34. Nie zajmowaliśmy tak wysokiej pozycji od 7 lat! Co prawda najmocniejsze składy narodowe wciąż wyprzedzają na tej liście biało-czerwonych, ale za nami została chociażby Szkocja (spadek z miejsca 38. Na 39.), Szwecja (spadek z miejsca 44. Na 45.), czy Irlandię Północną (skok z miejsca 51. Na 43.).

Nie jest to koniec informacji z zakresu relacji Polska – Szkocja. W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Szkocji drużyna Dundee United zremisowała z Celticiem Glasgow 1:1. Piłkarze Dundee zapewne przegraliby ten pojedynek, gdyby nie wspaniała obrona rzutu karnego przez polskiego bramkarza Radosława Cierzniaka.

Z kolei znany szkocki piłkarz Colin Hendry zasiądzie na trybunach podczas meczu Arki Gdynia z Miedzią Legnica. Jego przybycie jest spowodowane organizowanym w Sopocie, dwudniowym (28-29 marca) kursem scoutingowym, w którym Szkot weźmie udział.

Fot. http://www.eveningexpress.co.uk