Koncert Tabu w Glasgow

0

Gdy w sercach grupy Ślązaków zaczyna brzmieć jamajska muzyka, kończy się to trzema studyjnymi albumami, kilkoma nagrodami oraz zagraniem ponad pół tysiąca koncertów w kraju i za granicą. Tak właśnie można podsumować osiągnięcia zespołu TABU, który w niedzielę 15 marca zagra swój jedyny koncert w Szkocji.

Słuchaczom muzyki reggae zespołu przedstawiać raczej nie trzeba – zapewne skakali przy pełnych energii piosenkach na festiwalu w Ostródzie lub na co roku organizowanym przez Tabu festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Fani cięższych brzmień także mieli okazję poznać melodyjną twórczość Tabu, którzy jako laureat plebiscytu Złotego Bączka zagrali na Dużej Scenie zeszłorocznego Przystanku Woodstock – największego festiwalu na świeżym powietrzu w Europie. Kilkudziesięciotysięczna Woodstockowa publiczność wyśpiewała z zespołem wszystkie piosenki, pokazując jak rozpoznawalna jest ich twórczość. Wszystko to dzięki niezliczonej liczbie koncertów zagranych w każdym zakątku Polski.

Ale muzyka Tabu to nie tylko reggae, roots, czy ska – dzięki rozbudowanej sekcji dętej na najnowszej płycie „Endorfina” pobrzmiewają też elementy bałkańskie. ‘Endorfina’ to trzecia studyjna produkcja zespołu, zawierająca 11 premierowych utworów takich jak „Jak dobrze Cię widzieć”, „Nie chcę umierać”, czy „Marzenia”. Każdy kolejny album Tabu był inny i przy płycie „Endorfina” ta tradycja została podtrzymana. Płyta ta to eklektyczna bomba, mieszanina stylów o wspólnym mianowniku, którym jest pulsujący bas, charyzmatyczny wokal i przede wszystkim wulkaniczna sekcja dęta.

O najwyższy poziom scenicznej energii na koncercie w Glasgow zadba zespół w pełniutkim składzie. Oprócz wokalisty Rafała Karwota, zapakowanym po brzegi busem z Polski przyjedzie ośmiu innych muzyków, a każdy z własnym instrumentem. Będą więc: dwie gitary, bas, perkusja, klawisze, puzon, trąbka i saksofon. Klimat jaki muzycy na żywo tworzą na scenie w swoim 9-osobowym składzie jest prawdziwą siłą zespołu. Ekipa Magic Wish Presents. po raz kolejny zatem zaprasza na koncert, który zabierze Was mentalnie w słoneczny plener skąd nie będziecie chcieli wracać.

Tabu w Glasgow
Kiedy: 15/03/2015 (niedziela)
Start: 8pm
Gdzie: The Record Factory, 17 Byres Road, G11 5RD

Bilety do nabycia wkrótce na stronie Tickets-Scotland.com oraz w wybranych polskich sklepach

Więcej informacji na Facebooku: znajdź Magic Wish Presents.