Pomysł na weekend!

0
MyFerryLink

Zbliża się czas, kiedy większość z nas planuje wakacyjny wypoczynek. W tej kwestii nasz świat posiada wiele do zaoferowania, jednak preferencje i formy spędzania urlopu, to już kwestia bardzo indywidualna. Jedni kochają wylegiwać się na plaży w towarzystwie kolorowych drinków, inni zaś zdecydowanie wolą czynny wypoczynek. Mimo to, mianownik zawsze jest wspólny- połączenie relaksu z atrakcjami poznawczymi bywa najbardziej satysfakcjonujące. A ponieważ nie wszyscy, i nie zawsze możemy zaplanować sobie długie wakacje, świetną alternatywą jest weekendowy wypad, zaplanowany tak, aby nie tracić ani chwili cennego czasu, i oczywiście obudzić z zimowego snu ducha przygody. Pomyślicie pewnie, ależ to wszystko musi być męczące, choćby sam sposób przemieszczania się z miejsca na miejsce, bo przecież podróże kształcą, więc przemieszczać się wypada. Otóż tutaj wychodzimy do Was z propozycją przetestowanej przez naszą ekipę, fajnej wycieczki, łączącej w sobie wszystkie w/w elementy.

Z Anglii do Francji przez Kanał La Manche…

Stratujemy w słynnym z białych, kredowych klifów Dover (Anglia zawdzięcza im swoją poetycką nazwę “Albion”) to również punkt Anglii najbliższy Francji– jest oddalony od francuskiego portu Calais o 34 kilometry, dlatego też Dover nazywane jest Bramą Anglii. Klify zwrócone w stronę kontynentalnej Europy, posiadają także symboliczny charakter, stanowiąc tarczę obronną przed najeźdźcą.

Między Dover a Calais i Dunkierką działa regularna żegluga promowa. Trasa Dover-Calais to najczęściej używana morska droga do Wielkiej Brytanii.
A jeśli promem, to tylko MyFerryLink, to nowy przewoźnik na Kanale La Manche.
Linia ta zapewnia regularne połączenia między Francją i Anglią. Dzięki licznym promocjom na Aferry.pl kupisz naprawdę tani bilet na przeprawy promowe.
My Ferry Link posiada w swojej flocie 4 nowoczesne statki, które są nazwane ku pamięci sławnych francuskich artystów: Rodin, Berlioz, Renoir I Cézanne.

Promy mają stylowe wnętrze, kompetentną i sympatyczną obsługę, sklepy, restauracje i bary. Rejs z My Ferry Link, to zdecydowanie odrobina luksusu oraz niezapomniane wrażenia, jak zwykł mawiać L. Staff: bo większą mi rozkoszą sama podróż , niż przybycie.
Podróżując promem z Calais, białe skały są pierwszym, jak i ostatnim widokiem, który podróżnicy mogą podziwiać z morza. Nie ma przyjemniejszego sposobu, aby rozpocząć pobyt w Anglii.

Po dotarciu do Dover, jeśli chcesz spędzić więcej czasu nad wybrzeżem polecamy wybrać się na spacer po plaży. W słoneczne dni, stojąc na ponad 100-metrowych klifach, można zobaczyć wybrzeże Francji.

Położony nad klifami Zamek w Dover, to doskonała atrakcja dla całej rodziny! Zamek posiada niezwykle bogatą historię. Ochrania Anglię przed najazdami z morza od ponad dwóch tysięcy lat.
Forteca dumnie dominuje nad miastem i portem. Zamek ulokowany został na strategicznej pozycji, strzegącej najkrótszej drogi morskiej prowadzącej z Wielkiej Brytanii na kontynent.
Wzgórze zostało ufortyfikowane w epoce żelaza. Rzymianie wznieśli na nim latarnię, która przetrwała do dnia dzisiejszego. Z czasów anglosaskich zachował się kościół St. Mary in Castro, który stanowił prawdopodobnie część umocnionej osady saskiej.
Zamek w obecnej postaci powstał w drugiej połowie XII wieku, w czasie rządów Henryka II.

W czasach napoleońskich oraz podczas II wojny światowej, miała miejsce intensywna rozbudowa podziemi. Zorganizowano w nich centrum dowodzenia, skąd kierowano ewakuacją Dunkierki (operacja „Dynamo”) oraz szpital polowy.
Obecnie, podziemne tunele dostępne są dla zwiedzających, warto tam zajrzeć.
Autentyzm z jakim urządzono poszczególne pomieszczenia, meble, przedmioty, oraz inscenizacja wydarzeń z okresu II wojny światowej, skutecznie przenoszą w czasie do tamtych dni.

Na trasie Dover- Calais jest bardzo wiele do obejrzenia, miejsca te, to świetna alternatywa wypoczynku dla całej rodziny, więc jak mawiał Mark Twain: odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj…

 

Autor tekstu: Anna Bator-Skórkiewicz

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDroga do celu
Następny artykułDarek Dusza – Humor