Bądź świadom

0
AA - Featured Image

To o czym będę pisał znam z własnego doświadczenia, a czy w to uwierzysz zależy tylko od Ciebie.

Zacznę jednak od wyjaśnienia kim są Anonimowi Alkoholicy.

“Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem, i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu.

Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Nie ma w AA żadnych składek ani opłat, jesteśmy samowystarczalni, poprzez własne dobrowolne datki.

Wspólnota AA nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów.

Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu.”

 

Copyright © by the A. A. Grapevine, Inc.

 

Ruch ten powstał w 1935 roku w Stanach Zjednoczonych i liczy sobie obecnie ponad 2 miliony członków, spotykających się w ponad 100 000 grup w 150 krajach.

W sierpniu tego roku, w Warszawie obchodzić będziemy 40-lecie tego ruchu w Polsce, a w październiku 20-lecie powstania pierwszej polskojęzycznej grupy AA w UK.

Na terenie Szkocji funkcjonujemy od kilku lat, ale cały czas borykamy się z problemami “wieku dziecięcego”, nasze grupy są nieliczne, a co ważniejsze jest ich mało i rozrzucone po całej Szkocji, wiem jednak jak bardzo potrzebne są dla mnie takie spotkania, bo mam tego świadomość, że nikt tak nie zrozumie mojego problemu jak druga “chora” osoba.

Dzisiaj wiem, że zwrócenie się o pomoc, to był najważniejszy krok w moim życiu, który miał wpływ nie tylko na moje ale i na życie całej mojej rodziny.

W czasie kiedy piłem, wydawało mi się, że jestem na tyle silny, że sam sobie poradzę, a piję dlatego, że sam tego chcę.

Długi czas  nie przyjmowałem do siebie informacji, że alkoholizm jest chorobą postępującą i śmiertelną.

Gdzieś kiedyś później usłyszałem, że pijący alkoholik ma trzy wyjścia: abstynencję, zakład psychiatryczny lub cmentarz. Cieszę się, że wybrałem to pierwsze.

Reasumując, jeśli coraz częściej pod wpływem alkoholu robisz rzeczy, za które później się wstydzisz, pijesz często wbrew temu, że obiecywałaś(eś) sobie wcześniej, że się nie napijesz, jeśli przez picie zawodzisz siebie i innych, jeśli pijesz na kaca, to są to już symptomy czegoś z czym uwierz mi, sam(a) możesz sobie nie poradzić.

 

Więcej informacji o Nas:

www.aa-pik-wielkabrytania.org.pl

tel: 0207-278-4159

e-mail: szkocja.aa.kontakt@gmail.com

Czekamy na Ciebie.

 

Autor tekstu: Anonimowy Alkoholik

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDarek Dusza – Humor
Następny artykułWiosna w ogrodzie