Pomysł na Walentynki

0

Zbliża się 14 Luty „ Święto zakochanych” a więc okres kupowania upominków, wychodzenia do kin, romantycznych kolacji oraz namiętnych pocałunków. A może tym razem warto zorganizować miłą niespodziankę ukochanej osobie i wybrać się na krótką np. dwudniową wycieczkę do Europy. Pierwsze miejsce które przychodzi nam na myśl to Francja, która od wieków uznana jest za raj dla zakochanych.

Okazuje się, że krótki wypad z Wielkiej Brytanii do Paryża nie musi wiązać się z olbrzymim kosztem. Ceny promu jednodniowego MyferryLink w dwie strony to jedyne 29 Funtów za samochód osobowy do 9 osób, a sam Paryż znajduje się jedyne 290 kilometrów od portu w Calais, czyli ponad dwie godziny jazdy samochodem. Dla każdego kto nie był nigdy w stolicy Francji spacer po mieście jest wyjątkowym przeżyciem oraz doświadczeniem.Paryż jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast świata, który kusi bogactwem atrakcji: katedra Notre Dame, Wieża Eiffle’a, romantyczny rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie, wizyta na Polach Elizejskich czy Łuk Triumfalny- to tylko niektóre z miejsc wartych zobaczenia. Eleganckie bulwary, romantyczne kawiarenki, urokliwe wąskie uliczki przyciągają swoją magią i czarem. Piękno i urok francuskiej stolicy nigdy nie przestają zadziwiać zakochanych.

Jeśli chcesz poczuć francuski romantyczny klimat, a nie koniecznie chcesz jechać do Paryża, możesz wybrać się do Lille. Zaledwie godzinę jazdy od Portu w Calais znajduje się to przepiękne miasto, które jest drugim pod względem wielkości we Francji. Lille posiada urokliwe uliczki, wiele nastrojowych restauracji, które serwują wyśmienite francuskie dania, jak również niezwykle bogate dziedzictwo architektoniczne. Kwitnie tu turystyka, nie brakuje malowniczych sklepów ze słynnymi francuskimi serami oraz typowo Francuskich barów . Lille, położone jest nieopodal Calais, co czyni je idealnym miejscem na krótki Walentynowy wypad.

A może by tak Walentynowy wyjazd do Brugii w Belgii? Miasteczko oddalone jest jedynie jedną godzinę jazdy samochodem od Calais. Brugia to jedno z najpiękniejszych miast Europy, idealne do romantycznych spacerów wzdłuż słynnych kanałów. Tak jak w Wenecji, tylko bardziej kameralnie. Są tu dziesiątki uroczych restauracji, w których można skosztować belgijskiej kuchni, np. małże z frytki, popijając belgijskim piwem. Dla smakoszy piwa, Brugia oferuje selekcje przepysznych piw, warzonych lokalnie. Miejsce to słynie również z produkcji słynnej belgijskiej czekolady, której to rożne formy można nabyć w niemal co drugim sklepiku.

Chcąc naprawdę zaskoczyć ukochaną lub ukochanego, warto pomyśleć już teraz o zabraniu swojej „połówki” na romantyczny Walentynkowy wyjazd.

Dojazd do wyżej wymienionych miejsc jest niezwykle prosty. Najlepiej dojechać samochodem do portu Dover, a stamtąd promem MyFerryLink przepłynąć do Calais, skąd bezpośrednioautostradą dostaniesz się do Paryża, Lille czy Brugii. Promy MyFerryLink operują 16 razy dziennie. Bilety jednodniowe to jedynie 25 funtów w dwie strony! Rezerwacji dokonać można na www.myferrylink.com