Studenckie ambicje

0

Według padań opublikowanych na temat studiowania i zróżnicowania etnicznego aplikantów na uczelnie wyższe, procentowo mniejszą część stanowią białe grupy etniczne. Dane dowodzą, że mniej niż 3 na 10 18-latków złożyło podanie na studia w tym roku przy zwiększonej liczbie podań wśród czarnych studentów, jak podaje oganizacja ds. uczelni wyższych na terenie Królestwa, UCAS.

Wyniki przeprowadzonych badań wskazują na dużą różnicę procentową pomiędzy anglosaskimi studentami aplikującymi w Anglii, a studentami azjatyckimi pochodzenia chińskiego. Procentowy współczynnik zainteresowanych studiowaniem wśród studentów o korzeniach afrykańskich wzrósł do 36 % w tym roku w porównaniu z 20% w 2006. Cały czas jednak prym wiodą studenci o uprzywilejowanym pochodzeniu, których podań jest ponad czterokrotnie więcej niż tych pochodzących od uczniów z mniejszym wsparciem rodzinnej kiesy. Badania nie rozróżniają uwarunkowań kulturowych, zatem ciężko jest ocenić współczynnik aplikantów o polskich korzeniach.

Ciekawostkę stanowią komentarze nieeuropejskich studentów, szczególnie amerykańskich, którzy, aby otrzymać dyplom uczelni wyższej, muszą poradzić sobie z kilkusettysięcznymi długami, jakie pozostawia im na lata do spłacenia system szkolnictwa amerykańskiego. Po wprowadzonych opłatach za studiowanie na Wyspach, liczba podań na uczelnie wyższe wśród studentów anglosaskich spadła, natomiast wzrósł współczynnik wśród nieanglosaskich aplikantów. Czyżby rządy Partii Pracy rozleniwiły społeczeństwo brytyjskie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiechciani imigranci?
Następny artykułZwierzęcy magnetyzm