LETNIE UTRAPIENIE

0

Czyżby coś wisiało w powietrzu tego lata? Ciągłe kichanie, z nosa leci jak z siedmiu kranów, i cała litania innych uporczywych dolegliwości, to oznaki kataru siennego. Dotyka on nie tylko 12 milionów obywateli mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii, ale również ich bliskich. Badania dowodzą, że z nieco napiętymi stosunkami w związkach boryka się blisko 2 miliony mieszkańców. Największą plagą jest zmniejszona uczuciowość wobec partnera. Ponadto portal YouGov dowodzi, że z powodu uporczywego kataru około 750,000 osób odwołało randki.

Zimą z niecierpliwością oczekujemy nadejścia cieplejszych klimatów. W końcu nadchodzi wyczekiwana zbawienna pora roku…a wraz z nią pyłki nasion. Drzewa oraz formacje trawienne wyjątkowo lubują się w reprodukcji podczas ciepłych, słonecznych dni, co w efekcie powoduje zwiększoną obecność pyłków w powietrzu. Witajcie opuchnięte oczy i uporczywie cieknący nos.

Nie znaleziono jeszcze żadnego lekarstwa na katar sienny. W wypadku innych alergii z łatwością można delikatnie wyeliminować czynniki podrażniające, jednak gdy w grę wchodzą pyłki, taki unik nie jest możliwy. Jak możemy sobie pomóc?

Specjaliści radzą produkty na bazie cynku, żelaza oraz selenu, które działają jak wyściółka dla dróg oddechowych izolując niechciane alergeny od ścianki dróg nosowych. Kolejną zbawienną tarczą w walce z pyłkami, okazuje się być miód. Główna siła jego działania polega na wchłanianiu pyłków roślin, o które organizm może się otrzeć. Długotrwała konsumpcja wytwarza zatem naturalną odporność na czynniki podrażniające, co łagodzi sam katar sienny.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZwierzęcy magnetyzm
Następny artykułILE KOSZTUJE EDUKACJA?