Zakażą używania laptopa w samolocie

0

Nowe wytyczne w związku z rosnącym zagrożeniem ze strony terrorystów. Korzystając z usług niektórych linii lotniczych na wybranych trasach, nie będziesz mógł dłużej używać określonych urządzeń elektronicznych.

I tak np. trzeba być wyczulonym na to, co zabierzemy na pokład lecąc do Zjednoczonego Królestwa z niektórych krajów muzułmańskich liniami British Airways, Jet2, Thomson, Thomas Cook, Monarch i EasyJet.

Np. lecąc na Wyspy z Egiptu, Tunezji, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Libanu i Jordanii, na pokładzie nie użyjemy tabletu. Co więcej, spory kłopot może spotkać także użytkowników co większych modeli smartphone’ów. Nie wyznaczono konkretnych dat na wprowadzenie obostrzeń, dlatego też przed ruszeniem w podróż warto będzie zapoznać się z zasadami działania danego przewoźnika.

Poszczególne linie lotnicze zachęcają pasażerów do uważnego czytania regulaminów i wcześniejszego przybywania do hal odlotów – tak, byśmy pod uwagę brali ewentualne sytuacje awaryjne, w których zabranie na pokład wybranego przedmiotu może okazać się niemożliwe.