W okresie świątecznym chcesz korzystać z kolei? Uważaj na remonty

0

Planując bożonarodzeniowy wyjazd tej zimy, bądźmy przygotowani na to, że przemierzanie Wielkiej Brytanii koleją może nieść ze sobą wiele nieprzyjemnych doznań. Wszystko za sprawą największych w historii prac remontowych na kolei. Jak donosi Mirror, plan działań obejmuje 27 dziennych i 15 nocnych prac inżynieryjnych.

W Manchesterze nie odjedziemy z dwóch głównych dworców: Piccadilly i Victorii. Wprowadzona zostanie tam zastępcza komunikacja autobusowa. Najbardziej narażeni na niedogodności mają być jednak podróżujący przez stolicę Anglii. Pięć stacji kolejowych w Londynie (Paddington, Liverpool Street, Charing Cross, Waterloo, Cannon Street) zostanie częściowo lub całkowicie zamkniętych. Co istotne z punktu widzenia naszych rodaków, nie będą kursować pociągi ekspresowe do Heathrow i Stansted – czyli tych lotnisk, które obsługują najwięcej połączeń lotniczych z Polską.

W okresie między 24 a 29 grudnia nie uda nam się wybrać z Paddington do West Country. Później będzie to wprawdzie możliwe, niemniej już teraz zapowiadane są znaczne opóźnienia  na trasie.

Pomimo, iż okres świąteczno-noworoczny z perspektywy laika  nie wydaje się optymalnym czasem na przeprowadzenie złożonych prac, rzecznik prasowy Network Rail zapewnia, że w istocie nie można znaleźć lepszego terminu: „Święta są na to najlepsze, bo odpadają całe rzesze ludzi dojeżdżających do pracy. Przeprowadzenie prac na wielką skalę właśnie w tym okresie sprawi, że niedogodnościami dotkniętych zostanie znacznie mniejsza liczba osób, niż wówczas, gdybyśmy pracowali w innych terminach.”