Something went wrong with the connection!

Magazyn Square

Terroryzm na Wyspach: raport

Terroryzm na Wyspach: raport

Terroryzm na Wyspach: raport
Sierpień 10
09:48 2017

Od momentu marcowego ataku na Moście Westminsterskim w Londynie, gdy zabitych zostało pięć osób, wzrosła czujność Brytyjczyków wobec wszelkich przejawów ekstremizmu.

Brytyjczycy się boją, a oznaką tego jest znaczny wzrost liczby zgłoszeń wobec osób podejrzewanych o radykalizm i powiązania z terroryzmem.

Jak poinformował rzecznik Narodowej Rady Szefów Policji, od marca brytyjskie służby otrzymały ponad 200 tego typu zgłoszeń, co stanowi dwukrotny wzrost wobec okresu przed zamachem.

I choć program „Prevent”, który uruchomiony został po atakach na londyńskie metro i autobusy w 2005 r. wzbudza zastrzeżenia ze strony środowisk muzułmańskich (uważają, że jest narzędziem do szpiegowania i godzi w ich prywatność) – służby cenią sobie jego skuteczność.

Z raportów wynika, że tylko w ubiegłym roku działania w ramach programu zapobiegły wyjazdowi do Syrii ok. 150 osobom, które miały zostać poddane dalszej radykalizacji.

W tym roku na terenie Wielkiej Brytanii doszło do trzech ataków terrorystycznych. W Londynie i Manchesterze islamscy terroryści zabili w sumie 35 osób.

(kmk)

Share

Powiązane Artykuły

Polub nas na FB

Krzyżówka Luty nr 14

Kursy walut

Kursy walut w eGospodarka.pl
Notowania
23-10-2017
Kurs
( PLN )
Zmiana
EUR 4,2359 - 0,22%
GBP 4,7520 + 0,63%
USD 3,6061 + 0,26%