Magazyn Square

Reakcja na nieoficjalną biografie premiera Camerona

Reakcja na nieoficjalną biografie premiera Camerona

Reakcja na nieoficjalną biografie premiera Camerona
Wrzesień 22
18:16 2015

Kancelaria brytyjskiego premiera poinformowała, że „nie uznaje” zarzutów postawionych Davidowi Cameronowi w nieautoryzowanej biografii, której fragmenty opublikowała w poniedziałek gazeta „Daily Mail”. Chodzi m.in. o narkotyki i udział w imprezach seksualnych.

Rzeczniczka Camerona oświadczyła, że „nie należy zaszczycać tej książki komentarzem” i podkreśliła, że motywacje autora publikacji – wieloletniego sponsora i sympatyka Partii Konserwatywnej, a później członka Izby Lordów Michaela Ashcrofta – wykluczają możliwość dyskusji o jej treści.

Szczera prawda czy polityczna zemsta?

69-letni Ashcroft, który w przeszłości wpłacił na konto partii ponad 8 mln funtów, wielokrotnie mówił publicznie, że był „zawiedziony”, kiedy po wyborach w 2010 roku nie otrzymał oferty objęcia żadnego liczącego się stanowiska w rządzie. Wielu komentatorów podkreśla, że publikacja nieautoryzowanej, kontrowersyjnej biografii może być formą zemsty na brytyjskim premierze.

Ashcroft: studenckie życie Camerona to orgie i narkotyki

Według fragmentów, które zostały opublikowane dziś, David Cameron miał w trakcie swoich studiów na Oksfordzie regularnie palić marihuanę, a w jego domu miały odbywać się imprezy, podczas których sięgano po twarde narkotyki, w tym kokainę. Ashcroft opisał również udział Camerona w imprezie seksualnej w jednym z zamkniętych klubów studenckich.

W biografii znajdują się również informacje dotyczące pomocy, jakiej Cameron miał udzielić Ashcroftowi w celu zatajenia jego miejsca zamieszkania w celu uniknięcia płacenia wyższych podatków.

Przebywający w Chinach minister finansów George Osborne powiedział jedynie dziennikarzom, że „nie widział jeszcze tej książki”.

Tagi
Share

Powiązane Artykuły

Polub nas na FB

Krzyżówka Luty nr 14

Kursy walut

Kursy walut w eGospodarka.pl
Notowania
20-09-2017
Kurs
( PLN )
Zmiana
EUR 4,2769 - 0,38%
GBP 4,8313 + 0,07%
USD 3,5619 - 0,56%