Nowy numer Magazynu Square.pl już dostępny!

0

Koniec lutego niesie za sobą nowe wydanie Magazynu, w którym znajdziecie wyjątkowy urodzaj ciekawych tematów.

„Basia – matka – fotografka” – to pierwsza z naszych propozycji. Rozmowa Anny Bator-Skórkiewicz z uzdolnioną Polką z Edynburga, która pomimo przeciwności losu realizuje swoje marzenia. „To moja wielka pasja. Nie sądzę, że potrafiłabym zrobić dobre zdjęcie bez wkładu własnej duszy” – mówi o fotografowaniu Basia Ostrowska.

„Najważniejszą umiejętnością w sztuce wojennej jest podporządkowanie sobie przyjaciela bez walki” – głosił Sun Zi, żyjący na przełomie VI i VII w. chiński myśliciel, autor najstarszego na świecie podręcznika sztuki wojennej. „Wielka wojna w cyberświecie. Jej stawką… jesteś Ty” to artykuł Adama Kurpa, w którym autor analizuje niesłabnącą rolę dezinformacji w XXI wieku.

Maciej Wiczyński, pierwszy Polak intensywnie działający w szkockiej polityce, specjalnie dla naszego magazynu ocenia postawę Londynu wobec Edynburga.  „Kto zapłaci za Brexit? My! I to wysoką cenę. Parlament w Londynie nie ma zielonego pojęcia, w jakim kierunku zmierza” – pisze Wiczyński. „Zbiorowe Szaleństwo” to tekst, któremu powinien przyjrzeć się każdy Polak żyjący w Szkocji.

Propozycję Krzysztofa Mielnik-Kośmiderskiego stanowią „Wyspy polskiej udręki”. Autor analizuje kwestię wykorzystywania polskich imigrantów w brytyjskich zakładach pracy, zastanawiając się, ile winy za taki stan rzeczy ponoszą Brytyjczycy, a na ile odpowiedzialni jesteśmy my sami…

Polecamy Waszej uwadze pozostałe artykuły i stałe rubryki w lutowym numerze Magazynu Square.pl.