Something went wrong with the connection!

Magazyn Square

Nie będzie Brexitu? Wahanie Theresy May

Nie będzie Brexitu? Wahanie Theresy May

Nie będzie Brexitu? Wahanie Theresy May
Październik 12
08:53 2017

Twierdzenie, że uruchomienie artykułu 50. jest nieodwracalne, to mit, który został stworzony przez zwolenników Brexitu, aby powstrzymać Brytyjczyków przed zmianą zdania – mówi były wiceminister Nick Clegg w rozmowie z „Observerem”. Czy da się uniknąć opuszczenia Unii Europejskiej?

Były lider Liberalnych Demokratów twierdzi, że wszystko zależne jest od warunków wynegocjowanych z Brukselą przez rząd. Clegg udziela wskazówek deputowanym, którzy będą uczestniczyć w negocjacjach:

Powinni oni zadać sobie pytanie, czy ten deal sprostał obietnicom, które składano ludziom przed referendum. Jeśli nie, deputowani powinni odrzucić to porozumienie i postarać się wymusić na rządzie i Unii Europejskiej zatrzymanie zegara – tak, aby dać Brytyjczyk czas na zastanowienie się.

Clegg uważa, że przemyślana i zdecydowana reakcja rządu pozwoliłaby na pozostanie w Unii, ale na lepszych warunkach.

Podczas ostatniego wywiadu w radiu LBC, Theresa May usłyszała pytanie o to, czy opowiedziałaby się za Brexitem, gdyby doszło do kolejnego głosowania teraz. Pytanie wprowadziło ją w zakłopotanie:

Mogłabym tu siedzieć i mówić: „Och, teraz znów zagłosowałabym za pozostaniem” albo „Zagłosowałabym za wyjściem” tylko po to, by odpowiedzieć na to pytanie”.

Brytyjskie media od razu zauważyły wahanie premier i zaczęły spekulować, czy słowa May nie stanowią pierwszej próby wycofania się z podjętych wcześniej decyzji.

Źródło: The Guardian

(kmk)

Share

Powiązane Artykuły

Polub nas na FB

Krzyżówka Luty nr 14

Kursy walut

Kursy walut w eGospodarka.pl
Notowania
24-10-2017
Kurs
( PLN )
Zmiana
EUR 4,2382 + 0,05%
GBP 4,7553 + 0,07%
USD 3,6031 - 0,08%