Naturalny detox po Świętach

0

Święta, święta i po świętach. Jeszcze tak niedawno byliśmy podekscytowani okresem świątecznym, biegaliśmy od sklepu do sklepu w poszukiwaniu prezentów i łakoci na świąteczny stół.

Siłą rzeczy i oczywiście tradycji, przez okres świat odkładaliśmy wszelkie zasady zdrowego żywienia na bok, aby cieszyć się tymi wyjątkowymi chwilami. Nie miejmy o to do siebie pretensji. Najważniejsze, to powstać szybko na nogi tuż po świętach i zadbać o siebie, aby móc cieszyć się dobrą formą i samopoczuciem.

Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych sposobów na oczyszczenie organizmu ze skutków żywieniowego Eldorado. Pamiętajcie, że na oczyszczanie jest czas nie tylko po świątecznym okresie, warto dwa razy do roku przeprowadzić taką kurację, aby organizm mógł bez problemów służyć nam przez cały rok.

Woda z cytryną

Codziennie po przebudzeniu wypij dużą szklankę gorącej wody z wyciśniętym sokiem z połowy cytryny. Cytryna ma silne działanie odkwaszające (alkalizujące)
Otręby owsiane, siemię lniane, chia.

Znasz te produkty? Jeśli nie, to koniecznie się z nimi zaprzyjaźnij. Działają jak miotełka w naszym organizmie zbierając ze sobą wszelkie złogi, które osiadają w naszych jelitach. Podczas ich stosowania trzeba pamiętać o piciu ponieważ wchłaniają dużo wody z naszego organizmu. Dla przeprowadzenia skutecznej kuracji oczyszczającej wystarczy codziennie jeść 3 łyżki otrębów zalanych wrzątkiem lub 1 łyżkę siemienia lub chia. Wszystkie te produkty można zjeść osobno lub razem np. w owsiance.

Czystek

Czystek poza działaniem oczyszczającym organizm z metali ciężki, ma jeszcze szereg dobroczynnych właściwości takich jak podnoszenie odporności, działanie antygrzybiczne. Wiele osób, które miały przeciągające się w czasie problemy ze schudnięciem, po kuracji z czystka, zaczęły osiągać zadowalające rezultaty. Pamiętajcie, że jest to naturalne zioło, aby zauważyć efekty, trzeba stosować je minimum przez miesiąc. Czystek przyjmujemy w postaci herbatki zaparzonej przez 10 minut z 1 łyżeczki zioła. Jest ono bardzo ekonomiczne, z jednego sitka, można zaparzyć 3 krotnie herbatkę. Polecam pić 1-3 filiżanek dziennie.

Pamiętaj o warzywach

Oczyszczanie musi iść zawsze w parze z warzywami. Spróbujcie zwiększyć ich porcje na swoich talerzach kosztem ziemniaków, makaronów, mięsa itd. Pamiętajcie o surówkach (inne- lepsze działanie dla naszego organizmu mają warzywa surowe) i koniecznie o kiszonkach. Poprawicie pracę jelit i pobudzicie ospały metabolizm. Możecie na przykład ustalić, że przekąski w ciągu dnia będą się składały właśnie z warzyw. Soki warzywne (szczególnie te z zielonych warzyw lub buraka) mają niesamowitą moc!
Węglowodany- wróg oczyszczania

Postarajcie się do minimum ograniczyć węglowodany. Rozkręcona przez Święta podaż słodyczy, ciast, ciasteczek i temu podobnych, będzie jeszcze dawała znać długo po nich. Chwyćcie byka za rogi i odstawcie węglowodany. Już po kilku dniach poczujecie się lepiej, miną ataki wilczego głodu i będziecie mogli patrzeć na wystawy cukierni bez nadmiernej ekscytacji.

Sen i ruch

Bądźcie dla siebie dobrzy, w trakcie oczyszczania Wasz organizm potrzebuje czasu i dobrych warunków na regenerację. Wysypiajcie się! Nie jedzcie przed snem! Zadbajcie o ruch i dotlenienie. Może warto wykorzystać piękną aurę za oknem i zaplanować choćby kilkunastominutowy spacer. Wasz organizm na pewno Wam za to podziękuje!