Something went wrong with the connection!

Magazyn Square

Milion wysoko wykwalifikowanych obywateli UE planuje opuścić Wyspy

Milion wysoko wykwalifikowanych obywateli UE planuje opuścić Wyspy

Milion wysoko wykwalifikowanych obywateli UE planuje opuścić Wyspy
Październik 05
11:10 2017

O ile w sektorze pracowników o niskich kwalifikacjach zawodowych nie widać jeszcze wyraźnej tendencji do wyjeżdżania z Wielkiej Brytanii, o tyle wśród wyszkolonej kady coraz częściej słychać głosy za jej opuszczeniem.

Badanie przeprowadzone przez międzynarodową firmę KPMG wykazało, że połowa obywateli UE cod czasu referendum ws. Brexitu czuje się mniej mile widziana na Wyspach. Spośród absolwentów studiów podyplomowych oraz posiadaczy dyplomów doktorskich, odpowiednio 49 i 55 proc. ankietowanych odpowiedziło, że albo już opuściło UK, albo poważnie rozważa ten krok.

Punam Birly – szef działu zatrudnienia oraz imigracji korporacji – twierdzi, że jednym z powodów złych nastrojów wśród kadr jest to, że zbyt mało brytyjskich firm w rzeczywisty sposób wspiera pracowników orzybyłych z zagranicy. Birly podkreśla, że już teraz da się wyraźnie zauważyć zmniejszenie liczby podań na tutejsze uczelnie, co już wkrótce najprawdopodobniej przerodzi się w dramatyczny brak fizyków, chemików, lingwistów i wysoko kwalifikowanych specjalistów innych dziedzin.

Materiał pochodzi z najnowszego numeru Magazynu Square.pl.

Share

Powiązane Artykuły

Polub nas na FB

Krzyżówka Luty nr 14

Kursy walut

Kursy walut w eGospodarka.pl
Notowania
24-10-2017
Kurs
( PLN )
Zmiana
EUR 4,2382 + 0,05%
GBP 4,7553 + 0,07%
USD 3,6031 - 0,08%