Kącik młodego autora: Dlaczego podróże kształcą?

0

Brak zmian i mechanicznie odtwarzane nawyki to czarna rutyna. Zaczyna się to powoli i niepostrzeżenie, odbiera sens naszemu życiu i u niektórych może przeradzać się w depresję.

Taki tryb życia jest nudny i całkowicie pozbawiony jakichkolwiek perspektyw poznawania otaczającego nas świata. Ludzie, szukając nowych wrażeń , wyjeżdżają na wakacje lub podejmują wyprawy po świecie w celu przeżycia przygód, nawiązania przyjaźni czy znalezienia miłości.

Podróżując po świecie, poznajemy nowe kultury, kosztujemy nieznanych wcześniej potraw, poznajemy nowe zapachy i dźwięki.

Kto z nas nie chciałby przemierzać na wielbłądzie złocistych piasków Sahary lub trafić do tropikalnego lasu?

Swój urok ma też architektura szarych, betonowych miast. Zwiedzanie muzeów, piesze wycieczki także wzbogacają naszą wiedzę i są bardzo pouczające. Podróżnik ma okazję do zetknięcia ze zwyczajami innych państw i kultur. Dostarcza to nowej wiedzy, ale także rozrywki i wielu niezwykłych wrażeń .

Jakże niesamowitym przeżyciem byłoby móc uczestniczyć np. w słynnym karnawale w Brazylii, zobaczyć Plac Czerwony w Moskwie, Wieżę Eiffla w Paryżu, Statuę Wolności w Nowym Jorku czy piramidy w Egipcie! Nawet biwakując na łonie natury, możemy doświadczyć czegoś zupełnie nowego, różnego od codziennej rutyny.

Poznawanie otaczającego nas świata jest wyjątkową przygodą życia. Wzbogaca naszą wiedzę i wrażliwość, wyzwala w nas wiele emocji. Podróże zdecydowanie kształcą!

Kacper Chaładyniak, Polska Szkoła w Glasgow

Drodzy młodzi gniewni!
 
Oddajemy Wam do twórczej dyspozycji miejsce w Magazynie Square.pl, w którym będziecie mogli zostawić swój ślad.  Jeśli posiadacie twórczy umysł i lekkie pióro, spróbujcie swoich sił. 
Przysyłajcie nam swoje historie – te prawdziwe i te całkiem wymyślone. Być może będzie to dla Was i naszych czytelników nowa, ciekawa przygoda. 
Czekamy na wakacyjne opowiadania i relacje. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone, ale wszystkie będą opublikowane!
Piszcie na adres: redakcja@magazynsquare.pl, w tytule maila: „Młodzi twórcy”. Powodzenia i niesamowitych wakacji!