Edynburg – w tych dzielnicach lepiej się nie pokazywać!

2
Police Service of Scotland vehicles at Inverness Castle by Dave Conner, (CC BY 2.0)

Choć stolica Szkocji jest miastem o stosunkowo dobrej reputacji, badanie przeprowadzone przez Evening News pokazuje, że w związku ze wzrostem przestępczości, rosną obawy jego mieszkańców.

55 proc. głosujących w ankiecie wyznało, że istnieją części miasta, do których wolałoby się nie zapuszczać.

Za najniebezpieczniejsze dzielnice Edynburga uchodzą Niddrie, Wester Hailes, Sighthill, Pilton i Granton.

Badanie wykazało, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy 10,7 proc. ankietujących padło ofiarą przestępstwa, a 13,6 proc. ma członka rodziny, którego to spotkało. 18,5 proc. stwierdziło, że zna kogoś, kto został poszkodowany w mijającym roku.

To, by w Edynburgu za wszelką cenę uniknąć powstawania tzw. „no-go areas”, jest ambicją radnego Marka Browna:

Edynburg nie powinien mieć tego typu obszarów (…) Wyzwaniem stojącym przed policją i urzędnikami będzie to, by wraz z lokalną społecznością poradzić sobie z przyczynami takiego stanu rzeczy i znaleźć odpowiednie rozwiązanie (…) Nikt nie powinien odczuwać strachu przed powrotem do domu późno w nocy.

Ludziom w stolicy towarzyszy ogólne przeświadczenie, że w mieście jest mniej bezpiecznie, niż jeszcze przed pięcioma laty.

Odpowiadający za kwestie kulturalne Ian Campbell powiedział:

Chcemy ograniczyć wszystkie formy przestępczości w Edynburgu poprzez walkę z aspołecznymi zachowaniami (…) Będziemy ściśle współpracować z policją, by zapewnić, że miasto będzie nadal bezpiecznym miejscem do życia.

Niedawno pisaliśmy Wam o niepokojących wydarzeniach w mieście, które miały miejsce podczas Bonfire Night.

Źródło: Edinburgh Evening News

(kmk)

  • Krzysztof Mielnik-Kośmiderski

    Dzięki za komentarz. Prawdą jest, że w każdym mieście są spokojniejsze i mniej spokojne miejsca. Szkoci lubią dmuchać na zimne i to dlatego pewnie szukają rozwiązań teraz - zamiast dopuścić do rozwoju wypadków, który mógłby się wymknąć spod kontroli. Dlatego nic, tylko przyklasnąć ich przytomności. Pozdrawiamy! 6 miesięcy ago

  • Pawel Wey

    Nie zgadzam się z tą opinia mieszkam w Edinburghu prawie od 11 lat dostarczam jedzenie w tych dzielnicach Councilowych jest tam dużo policji i kamery do okola ludIe nie są agresywne nastawieni jak np. W Glasgow. Ludzie biduja strach w głowie dzięki takim artykulom. Przypadki losowe mogą się trafić wszędzie Edinburghu jest miastem bespiecznym. Ludzie są bardziej odwarci na obcych jak w Polsce. Zazwyczaj pytają Allright Pal? Odpowiedz Yes and you? I wszystko jest ok Jak nie jesteś pewien kogoś zamiarów to rozluzni atmosferę zamiast czarnych myśli w głowie. 6 miesięcy ago