Magazyn Square

Brexit niestraszny brytyjskim nieruchomościom

Brexit niestraszny brytyjskim nieruchomościom

Brexit niestraszny brytyjskim nieruchomościom
Kwiecień 06
17:13 2017

O tym, że londyński rynek mieszkaniowy rządzi się własnymi prawami, przekonać mógł się już niejeden mieszkaniec stolicy. W ostatnich latach głośno było o astronomicznych cenach osiąganych przez mieszkanka, które w istocie były przebudowanymi garażami, czy altanami (!)

Dlatego jeśli z zakupem mieszkania w Londynie zamierzacie poczekać, aż UK opuści Unię Europejską, może Was spotkać niemałe zaskoczenie. Szczególnie, że wbrew wcześniejszym prognozom analityków, obecnie wiele wskazuje na to, że akurat w przypadku stolicy ceny nieruchomości będą piąć się w górę nawet po Brexicie.

Aktualnie średnia cena wystawianego tam mieszkania wynosi ponad 650 tys. funtów. Co ciekawe, w ostatnim czasie najbardziej wzrosły ceny w tych dzielnicach, które dotychczas uchodziły za najmniej atrakcyjne – w Enfield (o 8,2 proc w stosunku do zeszłego roku), Greenwich (6,7 proc.) i Groydon (6,1 proc.) Drożej kosztuje też mieszkanie w Ealing, Harlow, Kingston-upon-Thames, Barnet i Brent.

Jak będzie wyglądać sytuacja mieszkaniowa w stolicy po Brexicie, w istocie nie wie jeszcze nikt. Ceny dyktowane są przez popyt, a najwyraźniej pragnienie własnego domu bywa znacznie większe, niż obawa przed tym, że światowe centrum biznesu znajdzie się nagle na peryferiach Europy.

KMK

Share

Powiązane Artykuły

Polub nas na FB

Krzyżówka Luty nr 14

Kursy walut

Kursy walut w eGospodarka.pl
Notowania
20-09-2017
Kurs
( PLN )
Zmiana
EUR 4,2769 - 0,38%
GBP 4,8313 + 0,07%
USD 3,5619 - 0,56%