Superman w roli Wiedźmina

0
W telewizji Wiedźmina zagra Superman by steamXO 1.0

„Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego doczeka się kolejnej ekranizacji. Tym razem nie na dużym ekranie, ale z dużym rozmachem – jak na Netflix przystało.

W ostatnim czasie wybrano tytułową rolę. W Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill – poinformowała scenarzystka serialu „Wiedźmin” Laura S. Hissrich.

Dla wielu Wiedźmin kojarzy się albo z animowaną postacią z gry wideo, albo z Michałem Żebrowskim. Polski aktor ostatnio skomentował wybór głównego aktora na swoim Instagramie, zamieszczając fotomontaż nawiązujący do całej sprawy.

Na zdjęciu widać ujęcie z filmu „Batman vs. Superman” z 2016 r., w którym Cavill grał Supermana. Twarz aktora zmieniono jednak na głowę Jana Skrzetuskiego, w którego Żebrowski wcielał się w „Ogniem i mieczem”. Na zdjęcie naniesiony jest napis: „Cudze chwalicie swojego nie znacie”. Żebrowski oznaczył na zdjęciu m.in. Netflix i samego Cavilla. „Nie sp**** tego” – zaapelował w komentarzu.

Czy odtwórca Supermana podoła temu wyzwaniu dowiemy się już niebawem, ponieważ premiera nowej produkcji Netflix planowana jest na 2020 r.

Scenarzystka Laura Hissrich w środę poinformowała o zakontraktowaniu brytyjskiego aktora do głównej roli.  Zaznaczyła, że „Cavill był pierwszą osobą, z którą rozmawiała”. „On jest Geraltem. On zawsze nim był. Z ekscytacją witam Henry’ego Cavilla w wiedźmińskiej rodzinie” – napisała.

Źródło: poligon.com