Nowy selekcjoner Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej

0
National Stadium Warsaw Poland Football Sport by Arcaion (CC0 1.0)

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, po raz kolejny postawił na Polaka w roli selekcjonera, jednocześnie rezygnując z zagranicznych kandydatur. Trenerem reprezentacji polski został Jerzy Brzęczek, który zastąpi na tym stanowisku Adama Nawałkę.

Kandydatura ta jest wielką niespodzianką, bo chyba nikt jej się nie spodziewał. Tym bardziej, że w kuluarach wskazywano na włoskich kandydatów. Natomiast z polskich nazwisk najczęściej było wypowiadane nazwisko Michała Probierza.
47-letni Jerzy Brzęczek to bardzo dobrze znana osoba dla wszystkich kibiców polskiego futbolu. Przez siedem lat występował w zespole narodowym, rozgrywając w jego barwach 42 spotkania, a z kadrą młodzieżową sięgnął po srebrny medal Igrzysk Olimpijskich.

Karierę trenerską rozpoczynał w roli asystenta w Polonii Bytom. Później samodzielnie prowadził Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk oraz GKS Katowice. W minionym sezonie był szkoleniowcem Wisły Płock, z którą zajął piąte miejsce w LOTTO Ekstraklasie. Jest absolwentem Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej z najwyższymi możliwymi uprawnieniami szkoleniowymi.

Teraz będzie miał możliwość poprowadzenia pierwszej reprezentacji Polski.

Źródło: Łączy nas piłka