Wyborcy nie chcą drugiego referendum

0
ag Scotland Blue Cross Andreaskreuz White by misterfarmer (CC0 1.0)

Poparcie dla odłączenia się Szkocji od Zjednoczonego Królestwa nieznacznie wzrasta. Jednak według najnowszego badania opinii publicznej aż 49% szkockich wyborców sprzeciwia się planom Nicoli Strygeon do przeprowadzenia drugiego referendum niepodległościowego.

Ankieta wykazała że 23% respondentów chce aby Pierwsza Minister Szkocji zwróciła się o zorganizowanie kolejnego referendum w sprawie konstytucji już tej jesieni. Natomiast 19% chce przeprowadzenia referendum ale w późniejszym terminie.

Przedstawiciele Scottish Tory, którzy są przeciwni ponownemu przeprowadzeniu referendum, wskazują, że „ankieta ponownie pokazuje, że większość ludzi nie chce drugiego referendum”, a Pierwsza Minister „powinna wykorzystać te badania jako motywację do odrzucenia kolejnego głosowania nad podziałem”.

Jednak przedstawiciel SNP, sekretarz finansów Derek Mackay, powiedział: „Dzięki pełnej niezależności moglibyśmy dokonać lepszego wyboru w interesach Szkocji i uniknąć skutków ubocznych zapoczątkowanych przez Izbę Toryo odnośnie Brexitu. „

Źródło: www.scotsman.com