Członkowie rodziny królewskiej świętowali stulecie RAF

0
The Red Arrows Royal Air Force Raf Waddington by kvnlyle (CC0 1.0)

We wtorek 10 lipca członkowie rodziny królewskiej wzięli udział w wydarzeniach z okazji 100. rocznicy Royal Air Force.

Rodzina królewska od dawna jest zaangażowana w działalność RAF – od czterech pokoleń członkowie rodziny służyli lub szkolili się w Siłach Powietrznych. A część ich członków pełni honorowe funkcje w organizacjach charytatywnych i stowarzyszeniach RAF.

Wczorajsze obchody rozpoczęły się od nabożeństwa w Opactwie Westminsterskim. Następnie uroczystość przeniosła się do Pałacu Buckingham, w którym Królowa wygłosiła przemówienie, w którym mówiła o doświadczeniach jej ojca z Siłami i nadzwyczajnymi osiągnięciami RAF w pierwszych 100 latach: „Pamiętam bitwę o Anglię toczoną na niebie nad nami i nigdy nie zapomnimy o odwadze i poświęceniu tamtych czasów”.

Odbył się również spektakularny przelot 100 samolotów RAF, który zilustrował historię Sił i pokazał, jak daleko ewoluowały statki powietrzne w minionym stuleciu.

Po południu książę Walii, księżna Kornwalii, książę Cambridge, książę Yorku, książę i księżna Sussex wzięli udział w przyjęciu w Pałacu Buckingham. Przyjęcie było okazją do spotkania weteranów RAF, pilotów w czynnej służbie oraz ich rodzin.

Źródło: royal.uk