Sklepy Iceland nagrodzą przynoszących plastikowe butelki

0
Retro Iceland BY Alex Liivet, (CC BY 2.0)

 

Klienci popularnej sieci supermarketów z mrożonkami otrzymają pieniądze za przyniesione do sklepu plastikowe butelki. Specjalna maszyna wypłacać będzie 10 pensów za sztukę w formie voucherów.

Pierwsza maszyna tego typu stanęła już w placówce Icelanda na Fulham. Jeśli 6-miesięczne testy zakończą się sukcesem, urządzenie trafić ma do wszystkich sklepów sieci.

Ekologiczny ruch sieci został pozytywnie przyjęty przez organizacje ekologiczne. Firma zdecydowała się na tego rodzaju projekt, aby przygotować się na opodatkowanie przez brytyjski rząd wszystkich produktów w plastikowych opakowaniach.

„Nasze urządzenie przyczyni się do tego, że miliony butelek, zamiast niszczyć nasze środowisko, trafi do recyklingu. Klienci otrzymają możliwość, aby opowiedzieć się po stronie czystych, wolnych od plastiku mórz” – skomentował Richard Walker, dyrektor zarządzający sieci Iceland.

Iceland był również pierwszym supermarketem, który podjął decyzję o wprowadzeniu całkowitego zakazu produktów w plastikowych opakowaniach od 2023 roku.

Źródło: londynek.net