Ryanair zmienia zasady odpraw online

0
Boeing 737-800 BY Bartlomiej Mostek, (CC BY 2.0)

 

Popularne irlandzkie linie lotnicze wprowadzają zmiany dotyczące odpraw online. Do tej pory pasażerowie mogli odprawić się przed planowanym lotem od 4 dni do 2 godzin przed podróżą. Obecnie Ryanair skraca czas rozpoczęcia odprawy online do 48 godzin przed planowanym odlotem. Zmiany wchodzą w życie od 14 czerwca i dotyczą także podróżnych, którzy mają już zakupione bilety.

Wprowadzony przedział czasowy będzie ponad dwa razy krótszy, co może utrudnić klientom linii lotniczych możliwość odprawy- szczególnie w trakcie podróży, w miejscach, gdzie nie zawsze mamy dostęp do odprawy online.
Istniej jednak alternatywa, ale nie za darmo. Krótszy czas nie będzie obowiązywał pasażerów, którzy za 5 euro wykupią opcję pierwszeństwa wejścia na pokład – ci mogą rozpocząć odprawę na 60 dni przed odlotem, zarówno teraz, jak i po zmianach.

Natomiast zmianom nie ulegnie cena odprawy na lotnisku – podróżny, który zapomni zrobić ją przez internet, ciągle będzie musiał zapłacić dodatkowe 55 euro.

Niestety skróconym okres odprawy dotyczy również osób, które już wcześniej kupiły bilety na loty odbywające się po 14 czerwca. Jak podaje „Mirror” Ryanair wysłał do nich e-maile z informacją o zmianach. Podróżni mogą zaakceptować nowe zasady lub w ciągu 5 dni odwołać swój lot i otrzymać zwrot pieniędzy za bilet.

 

Źródło: onet.pl