„Czysta historia” i randkowanie – Mark Zuckerberg przedstawił nowe funkcje Facebooka

0
Mark Zuckerberg F8 2018 Keynote by Anthony Quintano, (CC BY 2.0)

Facebook pracuje nad nowym narzędziem służącym ochronie prywatności jego użytkowników, które pozwoli wykasować historię przeglądania i będzie ona nosić nazwę „Clear History” (czysta historia).

„Ta funkcja da użytkownikowi wgląd w strony internetowe i aplikacje, które przysyłają nam informacje, gdy on z nich korzysta. Pozwoli mu skasować te informacje ze swojego konta i wyłączyć możliwość przechowywania tych informacji powiązanych z jego kontem” – napisano na blogu Facebooka.

Jak tłumaczy Mark Zuckerberg, „będzie to narzędzie do prostej kontroli historii przeglądania na Facebooku – tego co kliknąłeś, jakie strony internetowe odwiedziłeś i tak dalej”.  Zastrzegł jednak, że używanie Clear History może się wiązać z pewnymi niedogodnościami w korzystaniu z portalu społecznościowego, chociażby z rekonfiguracją ustawień a prace nad nową funkcją mają potrwać kilka miesięcy.

Zuckerberg poinformował też, że Facebook zaoferuje swoje pierwsze narzędzie umożliwiające randkowanie.

Nowa planowana funkcjonalność to przycisk w kształcie serca, którego naciśnięcie spowoduje przejście do profilu randkowego. Usługa będzie opcjonalna i zostanie wprowadzona w najbliższym czasie, jednak konkretna data nie została jeszcze podana.

„Na Facebooku jest 200 milionów osób, które uważają się za singli więc wyraźnie jest tu coś do zrobienia” – przekonywał Mark Zucerberg. Dodał, że Facebook buduje funkcjonalność randkową, kładąc nacisk na ochronę prywatności jego użytkowników.

 

Więcej na: The Verge i Reuters

(e.koziarska)