Jeremy Corbyn: „Bezpłatne przejazdy autobusami dla wszystkich poniżej 25 roku życia!”

0
First Double Decker Ride by Corey Theiss, (CC BY 2.0)

Wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, zapowiada Jeremy Corbyn. Lider Partii Pracy podkreśla, że taki ruch pozwoli zaoszczędzić im do 1000 funtów rocznie!

Analiza przeprowadzona na zlecenie Partii Pracy wskazała, że koszt wprowadzenia darmowych przejazdów dla młodych, kosztowałby brytyjską gospodarkę 1,4 mld funtów. Pieniądze na to wydzielane byłyby z wpływów z podatku drogowego.

Corbyn podczas przemowy w Derby nie szczędził słów krytyki rządzącym konserwatystom. Jak powiedział:

Młodzi ludzie zasługują na to, by pozwolić im normalnie funkcjonować (…) Prawie ośmioletnie rządy Torysów, wpłynęły negatywnie na ich dochody, szanse na zakup domu i rozwijania kariery.

Wskazując na przykład Anglii, Corbyn zarzucił partii Theresy May, że jej polityka doprowadziła do znacznych podwyżek. Ceny biletów autobusowych w latach 2012-2017 wzrastały średnio o 2,9% rocznie, co jest wyższe od notowanej stopy inflacji!

W odpowiedzi na obietnice polityka, pełniąca funkcję minista transportu Nusrat Ghani stwierdziła, że chce on przekupić młodych ludzi „pustą obietnicą bez pokrycia”, której Partia Pracy z pewnością nie dałaby rady udźwignąć.

Źródło: iNews.co.uk

(kmk)