Szkocja: polskie piłkarki walczą o mundial. Kluczowy mecz już dziś!

0
NSW Women's Premier League Preliminary Final by Pete Nowakowski, (CC BY 2.0)

Wszyscy zastanawiamy się nad tym, czy rosyjskie boiska okażą się szczęśliwymi dla naszych futbolistów. Tymczasem w cieniu męskiej reprezentacji, o awans do podobnej imprezy walczą polskie piłkarki!

W swojej grupie Polki zajmują drugie miejsce. Poza konkurencją jest Szwajcaria, ale utrzymując drugą pozycję do końca eliminacji, zapewnimy sobie udział w barażach.

W dotychczasowych meczach w grupie 2, Polki wygrały z Białorusią (w Łęcznej) i Albanią (na wyjeździe) po 4-1, przegrały w Szwajcarii 1-2 i zremisowały (we Włocławku) 1-1 z Albanią. Ta ostatnia przegrała wszystkie pięć wcześniejszych meczów.

Mecz przeciwko Szkotkom jest bardzo ważny, bo rywalki mają tylko jeden punkt mniej niż nasze dziewczyny – a na dodatek mają jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Ewa Pajor, jedna z naszych kluczowych zawodniczek mówi:

Myślimy pozytywnie! (…) Będziemy walczyć w Szkocji, bo jeśli tam wygramy, to nadal będziemy się liczyć w walce o baraże do mundialu!

Mecz odbędzie się o 19.35 na obiekcie Paisley 2021 Stadium przy Greenhill Road. Bilety można zakupić w kasach. Jak poinformowano, dla polskich kibiców przeznaczono sektor M9 na głównej trybunie. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

(kmk)