Football Academy w Szkocji – czyli jak wytrenować tu polskiego Messiego

0

Football Academy United Kingdom (FAUK) to innowacyjna, dynamicznie rozwijająca się sieć polonijnych szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, działająca na terenie Wielkiej Brytanii.

Działalność FAUK została oparta na tych samych wzorcach organizacyjnych i szkoleniowych co największa sieć szkółek piłkarskich w Polsce – Football Academy, realizowanych w większości przez polskojęzycznych managerów i trenerów zamieszkujących Wyspy Brytyjskie.

Podobnie jak w Polsce, FAUK szkoli wszystkie chętne dzieci, niezależnie od umiejętności czy płci. Każda szkółka stwarza młodym zawodnikom i zawodniczkom możliwość uczestnictwa w treningach piłkarskich w gronie rówieśników i przyjaciół mówiących po polsku i angielsku, a rodzicom okazję do integracji w lokalnym, wielokulturowym środowisku.

Jednocześnie FAUK nie zamyka się na zawodników i zawodniczki innych narodowości. Do szkółki można również zapisać dzieci pochodzenia innego niż polskie. Zajęcia są prowadzone głównie w języku polskim, z ewentualnymi wytłumaczeniami i podpowiedziami w języku angielskim.

Ośrodki FAUK działają zarówno w północnej, środkowej, jak i południowej części Anglii oraz Szkocji. Regularnie otwierane są kolejne szkółki. Poza treningami odbywają się cykliczne turnieje mające na celu z jednej strony integrację, a z drugiej sportową rywalizację pomiędzy rówieśnikami i rówieśniczkami z poszczególnych oddziałów sieci.

Pierwszy w historii FAUK ośrodek w Szkocji!

Po przeszło trzech latach funkcjonowania Football Academy UK na Wyspach, mamy przyjemność ogłosić historyczne wydarzenie. 3 listopada działalność zainaugurował ośrodek w Dundee, tym samym stając się pierwszą szkółką piłkarską w ramach naszej sieci w Szkocji!Managerem nowo powstałego ośrodka jest Daniel Lewandowski. Przyznajemy, że nazwisko zobowiązuje 🙂

Football Academy – materiały prasowe

W pierwszych zajęciach wzięło udział blisko 30 zawodników i zawodniczek, co trzeba uznać za spory sukces i pokazuje, że i na dalekiej północy jest zapotrzebowanie na piłkę dziecięcą!

Mamy nadzieję, że będzie to bodziec do tego by w niedalekiej przyszłości FAUK prężnie rozwijała się również w Szkocji. Wkrótce, bo już w kwietniu otwieramy nowe dwa ośrodki FA w Kirkcaldy i Perth.

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do zapoznania się z ofertą naszych szkółek piłkarskich. Kto wie, może w Szkocji wyrośnie nowy narybek światowej klasy piłkarzy? 

Więcej informacji pod nr tel: +447778677473

mail – d.lewandowski@fauk.pl, website – www.fauk.pl