Szkocja: poznaj najdziwaczniejsze imiona roku!

2
giant baby by Margaret W. Carruthers, (CC BY 2.0)

The Scotsman pokusił się o zestawienie najbardziej osobliwych imion, jakie zostały nadane szkockim dzieciom w ostatnim roku. Niektóre z nich brzmią doprawdy ciekawie. Sprawdźcie zresztą sami!

Ace – pamiętacie film „Ace Ventura: psi detektyw” z Jimem Carrey’em? To właśnie ze względu na tamtą rolę popularnego komika, nadane zostało to imię.

Corbyn – nadane na cześć Jeremy’ego Corbyna, lidera Liberalnych Demokratów.

Denver – kojarzy się Wam z miastem w amerykańskim Colorado? Albo z ostatnim dinozaurem z kreskówki? To imię zostało nadane pewnej dziewczynce, która urodziła się w Szkocji w ubiegłym roku.

Harley-Quinn – film „Legion samobójców” z 2016 roku nie trafił do kanonu kina, ale spodobał się na tyle rodzicom nowonarodzonej dziewczynki, że postanowili nadać jej „imię-nazwisko” bohaterki granej przez Margot Robbie.

Hero – z tak bohaterskim imieniem, nic w życiu tego chłopca nie może stanowić przeszkody nie do pokonania!

Holland – wizyta w kraju wiatraków spodobała się pewnej parze tak bardzo, że po narodzinach córki postanowili nadać jej to jakże oryginalne imię.

W gronie 20 najbardziej niezwykłych imion nadanych w 2017 roku – wyborem redakcji The Scotsman – znalazły się jeszcze: Willoughby, Amazon, Khaleesi, Lulu, Neo, Nimbus, Oak, Queen-Joanna, Rainbow, Rembrandt, Sheriff, Thor, Ultra-Violet oraz chyba najbardziej osobliwe ze wszystkich – M (tak, po prostu „M”)!

Co myślicie o nadawaniu dzieciom tego typu imion? Koniecznie dajcie znać w komentarzach pod tekstem lub pod wpisem na naszym profilu FB!

Źródło: The Scotsman

(kmk)

  • Inga Orłowska

    Znajoma Szkotka ma 3 synów o (dziwnych dla mnie) imionach: Chance, Ryder i Lochie. 5 miesięcy ago

    • Krzysztof Mielnik-Kośmiderski

      Szkoci mają często fantazję w nadawaniu imion, to prawda :-) 5 miesięcy ago