UK: dostałeś mandat? Radzimy, co zrobić, aby uniknąć płacenia!

0
Parking Ticket VOL. Salary by Guian Bolisay, (CC BY-SA 2.0)

Mandaty za parkowanie w niedozwolonym miejscu, mogą przydarzyć się każdemu. Czy to ze względu na naszą nieuwagę, czy też z powodu słabego oznakowania miejsc parkingowych. Co zrobić w sytuacji, gdy otrzymamy wezwanie do zapłaty?

Jak wynika z raportu RAC, średnio czterech na dziesięciu kierowców, którzy zostali ukarani mandatem, może uniknąć konieczności płacenia kary. Ważne, aby składając odwołanie, starać się jak najlepiej uzasadnić, dlaczego uważamy, że mandat został nałożony niesłusznie.

Jak wskazuje Derek Dishman – który od lat pomaga kierowcom walczyć z bezprawnie nakładanymi mandatami – lokalne władze w bardzo różny sposób podchodzą do nadsyłanych odwołań. Jednak im lepiej jesteśmy w stanie uzasadnić to, dlaczego zaparkowaliśmy w danym miejscu, tym większe będą nasze szanse na wygraną.

Jeśli uważamy, że wezwanie do zapłaty zostało wystawione niesłusznie, przed odjazdem z miejsca zdarzenia, zróbmy kilka/ kilkanaście zdjęć obrazujących sytuację oraz napiszmy odwołanie, dokładnie uzasadniając , dlaczego nie zgadzamy się z orzeczeniem.

W ubiegłym roku w kraju złożono 4,3 miliona wniosków odwoławczych.1,8 mln z nich (czyli blisko 42%) zostało uznanych za zasadne.

Źródła: BBC, RAC

(kmk)