Co się wydarzyło do tej pory w skandalu PPI?

0
PPI Claims Piggybank Fund by Money Bright, (CC BY 2.0)

Skandal związany z niesłuszną sprzedażą ubezpieczenia PPI, który spowodował ponad 20 miliardów funtów wypłat dla kredytobiorców, zostanie ostatecznie zakończony w sierpniu 2019 r. Gwoli przypomnienia, angielskie banki sprzedawały nieuświadomionym kredytobiorcom tak zwane „ubezpieczenie ochrony płatności” bez ich wiedzy czy zgody.

Po wykryciu skandalu PPI i setkach tysięcy spraw odszkodowawczych, banki zaczęly lobbować, by wprowadzić termin zakończenia przeprowadzania roszczeń, a według szacunków pozostałe nierozliczone roszczenia PPI będą kosztować banki kolejne 10 miliardów funtów.

Pożyczkobiorcy zyskali 328 milionów funtów zadośćuczynienia w samym lipcu tego roku, zgodnie z ostatnią aktualizacją z Financial Conduct Authority, przyjmując łączne wypłaty w sumie 20,8 miliarda funtów, liczac od 2011 roku do lipca 2017 roku.

PPI sprzedawano równolegle z pożyczkami i usługa ta miała pomagać konsumentom w spłacaniu pieniędzy, jeśli stali się bezrobotni lub chorzy. Ale miliony klientów albo nie wiedziały, że zapłacili za ochronę, albo byli pod presją wykupienia usługi PPI.

Jeśli ktoś z Państwa miał kredyt hipoteczny, kartę kredytową, pożyczkę, karty sklepowe lub kredyt na samochód w latach 1988 – 2011, może się okazać, że bank winny jest Państwu tysiące funtów.

Jeśli jesteś klientem któregoś z niżej podanych pożyczkodawców, możemy pomóc Ci zbadać sprawę i poinformować, czy masz prawo do zwrotu pieniędzy:

* Lloyds

* Santander

* Next Directory

* Nat West

* Barclays

* Black Horse

* Top Shop

* Ocean Finance

* RBS

* Sainsbury’s

* Argos

* Co-Op

* Capital One

* Yorkshire

* Tesco’s

* John Lewis

* HSBC

* First Direct

* Nationwide

* M & S

* Halifax

Istnieją również inni pożyczkodawcy, którzy mogą nadal ponosić odpowiedzialność, więc warto skontaktować się z nami w każdym przypadku, by upewnić się, że nie tracą Państwo niepotrzebnie pieniędzy. Nasza kontrola operacji finansowych jest bardzo szczegółowa.

Po zakończeniu kontroli i w przypadku stwierdzenia PPI, możemy złożyć roszczenie w Twoim imieniu. Możesz sprawdzić sumę twojego PPI a nasza kontrola wyszczególni na twoich przeszłych rachunkach, hipotekach, pożyczkach i finansach w ramach tego samego pojedynczego czeku każdą kolejną spłatę PPI.

Średnia wypłata z tytułu udanych roszczeń PPI wynosi 2750 funtów, a największa znana wypłata osiągnęła oszałamiającą kwotę 82,300 funtów.

Dlatego ważne jest, aby rozważyć sprawdzenie teraz, ponieważ od wrzesnia 2019 roku utracimy możliwość zgłoszenia roszczenia po terminie.

Barbara Dytwinska, kancelaria prawna Graham M Riley & Co Solicitors Ltd

Informacji zawartych w tym artykule nie należy traktować jako porad prawnych. Służą one wyłącznie do celów informacyjnych. O konkretną poradę prawną dla każdego przypadku z osobna należy zawsze zwrócić się do odpowiednio wykwalifikowanego prawnika.

Artykuł pochodzi z lutowego numeru Magazynu Square.pl. W wersji online możecie go znaleźć TUTAJ.