UK: seksistowska instrukcja na wózkach Tesco?

0
Tesco through the trolley garage by AdamKR, (CC BY-SA 2.0)

Czy można zostać oskarżonym o nierówne traktowanie płci, wyłącznie na podstawie grafik zamieszczonych na sklepowych wózkach? Okazuje się, że jak najbardziej tak! Podobna sytuacja dotknęła sieć Tesco.

O co poszło? Część klientek oskarżyła giganta sprzedaży detalicznej o seksizm, gdyż instukcje bezpieczeństwa umieszczone na wózku, pokazują w akcji wyłącznie kobietę. Pierwsza z grafik obrazuje, jak postać w sukience trzyma wózek z nieostożnie postępującym dzieckiem w środku. Drugi z obrazków wskazuje, jak ta sama postać pozostawia wózek, by odwrócić się po jakiś produkt.

Ikonki wywołały małą burzę. Niektóre z Internautek zarzuciły sieci „seksistowskie podejście”. Jak napisała na Twitterze jedna z kobiet: „Tesco, czy tylko kobiety robią zakupy spożywcze i opiekują się dziećmi?”

Samantha Rennie, dyrektor wykonawczy ds. Równości funduszu Rosa UK, powiedziała:
„Pomysł, że wózki na zakupy powinny być w jakikolwiek sposób kojarzone z płcią, wydaje się zwyczjanie śmieszny. Obrazek z Tesco to pozornie malutki czynnik, który odgrywa jednak istotną rolę we zmacnianiu stereotypowych poglądów.

A co Wy o tym sądzicie? Swoją opinią dzielcie się w oknie komentarzy pod artykułem.

źródło: The Scotsman

(kmk)