Szkocja: sztorm Caroline uderzył! Zamknięte drogi, odwołane pociągi

0
Storm Front 16 by mrpbps, (CC BY 2.0)

Wydane wczoraj „bursztynowe” ostrzeżenie pogodowe dla północnych rejonów Szkocji, pozwoliło na ograniczenie komplikacji związanych z uderzeniem Caroline. Synoptycy wciąż jednak przestrzegają przez silnym wiatrem. Będzie ono aktualne co najmniej do soboty.

Po ostrzeżeniu wydanym wczoraj, wstrzymano ruch na niektórych trasach kolejowych.

Odcinki przejazdów części pociągów zostały zmienione. Pogoda wpłynęła na wydłużenie czasu przejazdu na trasach Aberdeen – Inverness, Inverness – Wick oraz na zmiany w niektórych połączeniach Glasgow z zachodnim wybrzeżem kraju.

Jak informowaliśmy wczoraj, w obawie przed niszczycielską siłą sztormu, ewakuowano też załogę platformy położonej na morzu północnym.

Silny wiatr, który doskwiera podróżującym dziś po Szkocji, nie minie do późnego wieczora. Co więcej, po południu możemy spodziewać się wzmożonych podmuchów.

Met Office przestrzega, że prędkość wiatru w północnych częściach Wysp dziś wieczorem może sięgać nawet 90 mil (161 km) na godzinę! Szczególną ostrożność zachowajmy podróżując samochodem. Boczne podmuchy mogą być niebezpieczne, negatywnie wpływając na stabilność pojazdu.

Aktualne ostrzeżenia pogodowe dla poszczególnych regionów znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Herald Scotland

(kmk)