Edynburg i Glasgow – tu najłatwiej o karę za złe parkowanie! Jak uniknąć?

0
Parking Ticket VOL. Salary by Guian Bolisay, (CC BY-SA 2.0)

Z opublikowanych właśnie danych wynika, że tylko w Londynie kary za nieprawidłowe parkowanie są wystawiane częściej, niż w dwóch największych miastach Szkocji.

Prowadzący samochód doskonale wiedzą, jak trudno o miejsce parkingowe w mieście. Istnienie różnych stref parkowania, a często także odmiennych zasad regulujących parkowanie w ramach jednej strefy, naraża na dezorientację i mandat.

Ujawniono właśnie nowe dane. W Edynburgu i Glasgow każdego dnia parkingowi nakładają średnio 500 wezwań w wysokości £60 każde.

W okresie od lipca do września w samym tylko Edynburgu wystawiono 58’994 wezwań do zapłaty! Stanowiło to 65% wszystkich kar nałożonych w Szkocji i wzbogaciło lokalny budżet o 2,3 mln funtów!

W których miastach kierowcy byli upominani najczęściej?

  1. Edynburg – 58,994 razy
  2. Glasgow – 33,693
  3. Aberdeen – 10,170
  4. Fife – 5,698
  5. Dundee – 4,910

Co robić, by nie dostać kary?

Przede wszystkim zawsze zwracajmy uwagę na to, gdzie parkujemy. Nigdy nie róbmy tego wzdłóż czerwonych i żółtych linii. Przed zaparkowaniem sprawdźmy oznaczenia, a jeśli nie jesteśmy na 100% pewni, czy możemy zaparkować w danym miejscu, lepiej poszukajmy innego nieco dalej.

Na opłacenie kary mamy 28 dni. Jeśli zrobimy to w ciągu 14 dni, opłata zostanie obniżona o połowę. Gdy zostanie nam nałożona kara – a nie zgadzamy się z nią – możemy odwołać się od decyzji – TUTAJ.

Źródło: The Scotsman

(kmk)