Szkocja: co dalej z Forth Road Bridge? Są propozycje!

0

Otwarcie nowego mostu Queensferry Crossing, o którym pisaliśmy Wam pod koniec sierpnia, sprawiło, że z użytku wyłączony został Forth Road Bridge łączący południową i północną część Szkocji. Od tamtego czasu pojawiło się kilka ciekawych propozycji na wykorzystanie mostu.

Jeden z pomysłów obejmuje wypożyczanie zestawów „virtual reality”, które dawałyby odwiedzającym most wrażenie wędrowania po nim oraz wspinania się na jego wieże.

Inna koncepcja zakłada wypożyczenie rowerów, co ma umożliwić zwiedzającym objechanie całej struktury i podziwianie widoków po obu stronach mostu.

Po odnowieniu poszczególnych elementów mostu, na szczycie jego południowo-wschodniej wieży  można również zainstalować szklaną platformę widokową. Na miejsce prowadziłyby przeszklone windy. Pod pomostem można będzie zaś zainstalować platformę do skakania na bungee.

Z informacji podanych przez zarządcę mostu, od sierpnia ponad 32 tysiące osób odwiedziło miejsce, z którego aktualnie można oglądać pozostałe mosty (obok biur Forth Road Bridge w South Queensferry) Potencjał jest więc spory!

Źródło: Edinburgh Evening News

(kmk)